Koronavirus:So'nggi vaziyat (Kovid-19)

Dunyoda koronavirus bilan tegishli so’nggi statistika, virusga chalinganlar soni va o'lim nisbati bo'yicha so'nggi ma'lumotlardir. Interfaol xarita yordamida siz har bir tafsilotni kuzatib borishingiz va mamlakatlardagi so'nggi vaziyatni darhol ko'rishingiz mumkin.

* Ma'lumotlar Jons Hopkins universiteti tomonidan muntazam ravishda beriladigan ma'lumotlardir. Bu har bir mamlakat uchun eng yangilangan ma'lumotlarni aks ettirmasligi mumkin. Bu mamlakatlarning rasmiy raqamidir.
Dunyo miqyosida
Virusga chalinganlar soni 548.935.393
Vafot etganlar6.350.765
Sog’ayib ketganlar520.732.817
Mamlakat nomi Virusga chalinganlar soni Vafot etganlarSog’ayib ketganlarFaol virusga chalinganlar
AQSh88.794.2861.040.80584.513.6153.239.866
Hindiston43.403.319524.99942.772.398105.922
Braziliya32.078.638670.45930.566.088842.091
Fransiya30.513.713149.31729.492.289872.107
Germaniya27.771.111140.73426.420.8001.209.577
Birlashgan Qirollik22.592.827179.92722.114.597298.303
Rossiya18.418.881380.89217.845.513192.476
Janubiy Koreya18.326.01924.52218.163.684137.813
Italiya18.234.242168.10217.332.700733.440
Turkiya15.085.74298.99614.986.340406
Ispaniya12.681.820107.79912.161.978412.043
Vetnam10.743.44843.0849.649.8141.050.550
Argentina9.341.492129.0169.134.48377.993
Yaponiya9.239.61531.1169.065.857142.642
Niderlandiya8.152.77822.3548.058.73571.689
Avstraliya8.002.3499.6827.744.951247.716
Eron7.236.361141.3857.061.72733.249
Kolumbiya6.151.354139.9705.965.08346.301
Indoneziya6.080.451156.7175.909.21814.516
Polsha6.013.076116.4175.335.645561.014
Meksika5.956.732325.5765.150.459480.697
Portugaliya5.120.97024.0134.628.087468.870
Ukraina5.015.994108.6224.905.9351.437
N. Korea4.715.120734.699.41015.637
Malayziya4.556.66435.7464.492.76728.151
Tailand4.514.15530.5954.460.25023.310
Avstriya4.386.85718.7604.281.81986.278
Isroil4.301.60910.9404.232.89057.779
Belgiya4.211.51131.8834.115.68563.943
Janubiy Afrika3.992.449101.7313.877.40013.318
Chili3.959.32558.4163.616.700284.209
Chexiya3.929.03640.3133.885.3863.337
Kanada3.926.61341.8653.556.371328.377
Shveytsariya3.708.89113.9793.639.43255.480
Filippin3.700.87660.5183.633.5976.761
Gretsiya3.616.87430.1783.478.448108.248
Peru3.613.464213.4473.377.43522.582
Tayvan *3.613.3456.2542.451.7241.155.367
Daniya3.005.7076.4382.984.04015.229
Ruminiya2.915.48765.7262.846.5403.221
Shvetsiya2.515.76919.0602.489.1607.549
Iroq2.339.14825.2312.306.1927.725
Serbiya2.026.04516.1212.003.3096.615
Bangladesh1.965.17329.1401.906.68829.345
Vengriya1.925.08346.6261.869.2449.213
Slovakiya1.794.31120.1421.771.0503.119
Iordaniya 1.698.31614.0681.683.746502
Gruziya1.659.37116.8391.637.2935.239
Irlandiya1.587.3857.4371.553.00426.944
Pokiston1.533.88830.3881.498.9814.519
Norvegiya1.444.1933.2801.433.3187.595
Singapur1.408.3581.4081.317.81189.139
Yangi Zelandiya1.308.3871.4101.271.98634.991
Qozog'iston1.306.23313.6631.292.269301
Gonkong1.237.8779.3981.200.76127.718
Marokash1.204.57816.1011.169.06019.417
Bolgariya1.170.09137.2461.071.52261.323
Xorvatiya1.145.49016.0501.125.5913.849
Finlyandiya1.133.5974.83201.128.765
Livan1.108.21310.4611.087.58710.165
Kuba1.105.9248.5291.097.215180
Litva1.066.4399.1661.038.30018.973
Tunis1.046.70328.67001.018.033
Sloveniya1.035.1866.6481.021.1947.344
Belarus982.8676.9780975.889
Nepal979.53311.952967.389192
Urugvay951.9487.312928.37316.263
Birlashgan Arab Amirliklari938.7592.311919.15517.293
Mo'g'uliston926.2822.1790924.103
Boliviya920.59521.953881.07117.571
Panama915.0578.347891.56915.141
Kosta-Rika904.9348.525860.71135.698
Ekvador901.73935.7050866.034
Gvatemala896.85018.497852.08826.265
Latviya832.8845.855824.0153.014
Ozarbayjon793.1649.717783.292155
Saudiya Arabistoni791.7849.201772.9799.604
Shri Lanka664.08016.521647.017542
Paragvay655.53218.963624.67311.896
Quvayt 641.9852.555634.9144.516
Bahrayn618.4981.492602.79614.210
Birma613.55619.434592.5301.592
Dominikan Respublikasi603.2564.383595.3173.556
G'arbiy Sohil va G'azo584.2435.356577.938949
Estoniya579.3162.588521.75954.969
Venesuela525.7165.728518.0771.911
Moldova519.74111.563504.1424.036
Misr515.64524.613442.18248.850
Janubiy Kipr Rum Boshqaruvi504.7171.072124.370379.275
Liviya502.1106.430490.9734.707
Efiopiya487.4307.530459.61320.287
Gonduras426.49010.904132.444283.142
Armaniston423.1048.629412.6611.814
Réunion421.269807418.5721.890
Ummon390.2444.260384.6691.315
Qatar379.862679374.4264.757
Bosniya va Gertsegovina378.41315.7990362.614
Keniya332.2275.652322.2414.334
Zambiya325.1104.003319.7221.385
Botsvana318.5282.719309.1246.685
Shimoliy Makedoniya313.3609.322303.498540
Albaniya279.0773.497273.7401.840
Jazoir266.0386.875178.50380.660
Nigeriya256.9583.144250.1773.637
Zimbabve255.3555.549248.2421.564
Lyuksemburg254.6971.085246.6107.002
O'zbekiston240.3451.637237.882826
Chernogoriya239.4582.724235.6421.092
Mozambik227.6442.212224.931501
Xitoy225.5265.226219.714586
Laos210.2477570209.490
Qirg'iziston201.0242.991196.4061.627
Islandiya192.9911530192.838
Martinika192.506957104191.445
Afg'oniston182.1497.717164.10110.331
Maldiv orollari180.384300163.68716.397
Salvador169.6464.139159.9935.514
Namibiya169.0764.061164.452563
Uganda167.4523.621100.39563.436
Trinidad va Tobago166.7124.002155.9306.780
Guadeloupe166.4249502.250163.224
Gana164.8431.448161.9781.417
Bruney158.524225153.8874.412
Yamayka142.4403.11990.56148.760
Kambodja136.2623.056133.2060
Ruanda130.8191.45945.52283.838
Kamerun120.0021.930117.791281
Malta101.03674094.9485.348
Angola99.7611.90097.149712
Demokratik Kongo Respublikasi 91.0821.37150.93038.781
Frantsiya gvianasi86.91140111.25475.256
Malavi86.3482.64582.979724
Senegal86.2801.96884.28131
Barbados83.77647382.2411.062
Kot-d’Ivuar83.04980582.036208
Surinam80.8171.35949.56129.897
Kanal orollari79.11717877.4741.465
Fransuz polineziyasi73.234649072.585
Eswat73.0731.41571.62236
Gayana67.0991.25164.891957
Fiji65.46586563.4711.129
Madagaskar65.3811.39863.286697
Yangi kaledoniya63.37931362.393673
Beliz63.03767961.3441.014
Sudan62.5514.951057.600
Butan59.6742159.62726
Mavritaniya59.45198258.269200
Kabo Verde59.41640357.7521.261
Suriya55.9203.15052.75218
Gabon47.82430547.343176
Papua Yangi Gvineya44.70266243.98258
Seyshel orollari44.52116743.905449
Curacao44.12727743.567283
Andorra43.77415343.192429
Burundi42.54238042.504
Aruba40.59522139.905469
Mavrikiy38.4271.00236.692733
Mayotte37.5231872.96434.372
Togo37.34827536.98489
Gvineya36.59744236.11342
Bagama orollari35.83581734.146872
Tanzaniya35.366841034.525
Farer orollari34.65828034.630
Lesotho33.93869924.1559.084
Man oroli33.82110826.7946.919
Gaiti31.30183729.820644
Mali31.15673730.32594
Kayman orollari27.171288.55318.590
Benin27.12216325.5061.453
Sent-Lusiya26.93738026.418139
Somali26.7481.35013.18212.216
Kongo24.12838520.1783.565
SharqiyTimor-yilda22.95013322.8098
Solomon Islands21.23714916.3574.731
Burkina-Faso20.85338220.43932
Gibraltar19.30610416.5792.623
Nikaragua18.4912254.22514.041
Grenada18.27023217.920118
Lixtenshteyn17.8148517.594135
San-Marino17.71911517.264340
Janubiy Sudan17.69713815.6301.929
Tajikistan17.38812417.2640
Ekvatorial Gvineya15.99518315.73973
Bermuda15.95713815.568251
Jibuti15.69018915.42774
Samoa14.812291.60513.178
Dominika14.7816714.450264
Markaziy Afrika Respublikasi14.6491136.8597.677
Monako12.8085712.581170
Tonga12.0791211.821246
Gambiya12.00236511.59146
Grenlandiya11.971212.7619.189
Yaman11.8242.1499.108567
Vanuatu11.1731410.963196
Sent-Martin10.668631.3999.206
Sint-Marten10.5378610.42724
Karib dengizi Gollandiyasi10.3023510.22245
Eritreya9.7881039.67411
Niger9.0313108.62893
Antigua va Barbuda8.6251418.42658
Gvineya-Bissau8.3481718.10572
Comoros8.1001607.9337
Syerra-Leone7.69412507.569
Liberiya7.4932945.7471.452
Chad7.4241934.8742.357
Sent-Vinsent va Grenadin orollari7.0121116.641260
Britaniya Virjiniya orollari6.9416306.878
Turk va Kaykos orollari6.211366.12847
San-Tome va Prinsipi6.023735.93713
Sent-Kits va Nevis5.941435.83266
Cook Islands5.76815.74027
Palau5.20164.555640
Sankt Barth4.630604.624
Anguilla3.41193.37626
Kiribati3.236132.665558
Sankt-Per Mikelon2.76712.449317
Nauru2.1140122.102
Folklend orollari (Malvinalar)1.807001.807
Montserrat1.01681.0071
Wallis and Futuna45474389
Makao15008367
Micronesia380335
Holy See (Vatikan shahar davlati) 290290
Marshall Islands180180
G'arbiy Sahro10190
Niue10091
Tuvalu3003
Saint Helena2020
Bouvet Island0000
American Samoa0000
Antarctica0000
Cocos (Keeling) Islands0000
British Indian Ocean Territory010-1
Christmas Island0000