Sultanele fileului au făcut 2 la 2...

Naționala feminină de volei a învins Serbia cu 3-1 în cel de-al doilea meci din prima săptămână a Ligii Națiunilor din cadrul Federației Internaționale de Volei (FIVB).

1994658

La evenimentul găzduit de Türkiye, echipa a început bine meciul din Sala Sporturilor din Antalya, însă a pierdut primul set cu 26-24.

Spre mijlocul setului secund, care începuse cu repunerile reciproce ale celor două echipe, "Sultanele fileului" au deschis diferența, câștigând cel de-al doilea set cu 25-17 și astfel, egalând scorul.

Echipa națională s-a impus în setul al treilea cu 25-15, ducând scorul la 2-1.

Echipa turcă, luând setul al patrulea cu 25-21, a câștigat meciul cu scorul de 3-1.

Spectatorii, care au manifestat un interes deosebit față de meci și au umplut sala, au continuat să susțină "Sultanele fileului" pe tot parcursul competiției.

Ieri, după ce a început Liga Națiunilor FIVB 2023 cu o victorie de 3-0 în fața Coreei de Sud, naționala Türkiye va înfrunta mâine Italia, la ora locală 20:00, în cel de-al treilea meci.