Formația Juventus câștigătorea Cupei Italiei

Juventus este campioana Italiei...

2140321

Elevii lui Allgegir au câștigat cupa învingând formația Atalanta cu un singur gol în finala de pe Stadionul Olimpic din Roma.

Aproximativ 75 de mii de fani ai fotbalului au urmărit meciul final, care s-a disputat pe Stadionul Olimpic din Roma și a fost transmis în direct pe TRT SPOR.

Fotbalistul național Kenan Yıldız, care a început meciul ca rezervă, a intrat în minutul 69 în locul lui Federico Chiesa, astfel câștigând primul trofeu din cariera sa.

Juventus a debutat rapid în meci și a preluat conducerea cu 1-0 în minutul 4, cu golul atacantului sârb Dusan Vlahovic.

Prima repriză s-a încheiat cu un avantaj de 1-0 pentru alb-negri.

În partea a doua a meciului, ambele echipe au forțat pentru un gol, dar scorul a rămas neschimbat.

Cu acest rezultat, Juventus a câștigat pentru a 15-a oară în această competiție, consolidându-și titlul de "echipă cu cele mai multe victorii" în Cupa Italiei.