Real Madrid a ajuns în finală în 3 minute...

În Liga Campionilor, Real Madrid a găzduit-o pe Bayern Munchen în revanșa semifinalei, care s-a încheiat 2-2.

2137402

În Liga Campionilor, Real Madrid a găzduit-o pe Bayern Munchen în revanșa semifinalei, care s-a încheiat 2-2. Gigantul spaniol s-a impus cu 2-1 prin golurile marcate de Joselu în minutele 88 și 90+1 ale partidei, în care a intrat în ultimele momente condus cu 1-0, înscriindu-și astfel numele în finală.

În cadrul competiției numărul unu a fotbalului european la nivel de cluburi, reprezentativa spaniolă, Real Madrid a găzduit echipa germană Bayern Munchen în returul primului meci care s-a încheiat 2-2.

Partida disputată pe stadionul Santiago Bernabeu a fost martora unor momente de neuitat.

După ce prima repriză s-a încheiat fără niciun gol, în minutul 68 al celei de-a doua reprize a meciului Alphonso Davies și-a adus echipa în avantaj cu 1-0 cu o lovitură elegantă.

În minutul 71, Alphonso Davies a trimis mingea în propria poartă, dar după revizuirea VAR, golul a fost anulat pe motiv că Nacho l-a faultat pe Kimmich.

Șutul de la distanță în minutul 88 al lui Vinicius Junior a fost deviat de portarul Neuer.

Joselu, care a urmărit bine poziția, a egalat scorul: 1-1.

În minutul 90+1, Real Madrid a marcat al doilea gol.

Mingea trimisă de Rudiger de pe partea stângă în interiorul suprafeței de pedeapsă a fost finalizată din nou de Joselu, care a adus echipei sale biletul pentru finală: 2-1.

Joselu a intrat în joc în minutul 81, devenind eroul serii cu cele 2 goluri.

Pentru prima dată în istoria Ligii Campionilor, jucătorii care au intrat mai târziu în joc au marcat trei goluri într-un meci din semifinale.

Între timp, fotbalistul turc Arda Güler din Real Madrid s-a numărat printre rezervele din meci.