Koronavirusa dair son vəziyyət (Covid-19)

Dünyada koronavirusla bağlı son məlumatlar, statistika, yoluxma və ölüm faizini, interaktiv xəritə vasitəsilə hər faktı izləyə bilər, ölkələrdəki son vəziyyəti anbaan görə bilərsiniz

Məlumatlar Joins Hopkins Universitetinin müntəzəm olaraq açıqladığı yoluxmaya dair məlumatlardır. Hər ölkə üçün ən yeni məlumatları əks etdirməyə bilər.Ölkələr rəsmi rəqəmləri açıqladıqca yenilənir.
Dünyada koronavirusla bağlı son məlumatlar, statistika, yoluxma və ölüm faizini, interaktiv xəritə vasitəsilə hər faktı izləyə bilər, ölkələrdəki son vəziyyəti anbaan görə bilərsiniz
Yoluxma sayı548.935.393
Vəfat edənlər6.350.765
Sağalanlar520.732.817
Ölkə adıYoluxma sayıVəfat edənlərSağalanlarAktiv yoluxmalar
Amerika Birləşmiş Ştatları88.794.2861.040.80584.513.6153.239.866
Hindistan43.403.319524.99942.772.398105.922
Braziliya32.078.638670.45930.566.088842.091
Fransa30.513.713149.31729.492.289872.107
Almaniya27.771.111140.73426.420.8001.209.577
Birləşmiş Krallıq22.592.827179.92722.114.597298.303
Rusiya18.418.881380.89217.845.513192.476
Cənubi Koreya18.326.01924.52218.163.684137.813
İtaliya18.234.242168.10217.332.700733.440
Türkiyə15.085.74298.99614.986.340406
İspaniya12.681.820107.79912.161.978412.043
Vyetnam10.743.44843.0849.649.8141.050.550
Argentina9.341.492129.0169.134.48377.993
Yaponiya9.239.61531.1169.065.857142.642
Niderland8.152.77822.3548.058.73571.689
Avstraliya8.002.3499.6827.744.951247.716
İran7.236.361141.3857.061.72733.249
Kolumbiya6.151.354139.9705.965.08346.301
İndoneziya6.080.451156.7175.909.21814.516
Polşa6.013.076116.4175.335.645561.014
Meksika5.956.732325.5765.150.459480.697
Portuqaliya5.120.97024.0134.628.087468.870
Ukrayna5.015.994108.6224.905.9351.437
N. Korea4.715.120734.699.41015.637
Malayziya4.556.66435.7464.492.76728.151
Tayland4.514.15530.5954.460.25023.310
Avstriya4.386.85718.7604.281.81986.278
İsrail4.301.60910.9404.232.89057.779
Belçika4.211.51131.8834.115.68563.943
Cənubi Afrika3.992.449101.7313.877.40013.318
Çili3.959.32558.4163.616.700284.209
Çexiya3.929.03640.3133.885.3863.337
Kanada3.926.61341.8653.556.371328.377
İsveçrə3.708.89113.9793.639.43255.480
Filippin3.700.87660.5183.633.5976.761
Yunanıstan3.616.87430.1783.478.448108.248
Peru3.613.464213.4473.377.43522.582
Tayvan3.613.3456.2542.451.7241.155.367
Danimarka3.005.7076.4382.984.04015.229
Rumıniya2.915.48765.7262.846.5403.221
İsveç2.515.76919.0602.489.1607.549
İran2.339.14825.2312.306.1927.725
Serbiya2.026.04516.1212.003.3096.615
Banqladeş1.965.17329.1401.906.68829.345
Macarıstan1.925.08346.6261.869.2449.213
Slovakiya1.794.31120.1421.771.0503.119
İordaniya1.698.31614.0681.683.746502
Gürcüstan1.659.37116.8391.637.2935.239
İrlandiya1.587.3857.4371.553.00426.944
Pakistan1.533.88830.3881.498.9814.519
Norveç1.444.1933.2801.433.3187.595
Sinqapur1.408.3581.4081.317.81189.139
Yeni Zelandiya1.308.3871.4101.271.98634.991
Qazaxıstan1.306.23313.6631.292.269301
Honkonq1.237.8779.3981.200.76127.718
Mərakeş1.204.57816.1011.169.06019.417
Bolqarıstan1.170.09137.2461.071.52261.323
Xorvatiya1.145.49016.0501.125.5913.849
Finlandiya1.133.5974.83201.128.765
Livan1.108.21310.4611.087.58710.165
Kuba1.105.9248.5291.097.215180
Litva1.066.4399.1661.038.30018.973
Tunis1.046.70328.67001.018.033
Sloveniya1.035.1866.6481.021.1947.344
Belarus982.8676.9780975.889
Nepal979.53311.952967.389192
Uruqvay951.9487.312928.37316.263
Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri938.7592.311919.15517.293
Monqolustan926.2822.1790924.103
Boliviya920.59521.953881.07117.571
Panama915.0578.347891.56915.141
Kosta- Rika904.9348.525860.71135.698
Ekvador901.73935.7050866.034
Qvatemala896.85018.497852.08826.265
Latviya832.8845.855824.0153.014
Azərbaycan793.1649.717783.292155
Səudiyyə Ərəbistanı791.7849.201772.9799.604
Şri-Lanka664.08016.521647.017542
Paraqvay655.53218.963624.67311.896
Küveyt641.9852.555634.9144.516
Bəhreyn618.4981.492602.79614.210
Myanma613.55619.434592.5301.592
Dominikan Respublikası603.2564.383595.3173.556
Fələstin584.2435.356577.938949
Estoniya579.3162.588521.75954.969
Venesuela525.7165.728518.0771.911
Moldova519.74111.563504.1424.036
Misir515.64524.613442.18248.850
Cənubi Kıbrıs (Kipr) Rum İcması504.7171.072124.370379.275
Liviya502.1106.430490.9734.707
Efiopiya487.4307.530459.61320.287
Honduras426.49010.904132.444283.142
Ermənistan423.1048.629412.6611.814
Reyunyon421.269807418.5721.890
Oman390.2444.260384.6691.315
Qətər379.862679374.4264.757
Bosniya və Hersoqovina378.41315.7990362.614
Keniya332.2275.652322.2414.334
Zambiya325.1104.003319.7221.385
Botsvana318.5282.719309.1246.685
Şimali Makedoniya313.3609.322303.498540
Albaniya279.0773.497273.7401.840
Əlcəzair266.0386.875178.50380.660
Nigeriya256.9583.144250.1773.637
Zimbabve255.3555.549248.2421.564
Lüksemburq254.6971.085246.6107.002
Özbəkistan240.3451.637237.882826
Monteneqro239.4582.724235.6421.092
Mozambik227.6442.212224.931501
Çin225.5265.226219.714586
Laos210.2477570209.490
Qırğızıstan201.0242.991196.4061.627
İslandiya192.9911530192.838
Martinika192.506957104191.445
Əfqanıstan182.1497.717164.10110.331
Maldiv180.384300163.68716.397
El- Salvador169.6464.139159.9935.514
Namibiya169.0764.061164.452563
Uqanda167.4523.621100.39563.436
Trinidad və Tobaqo166.7124.002155.9306.780
Qvadelupa166.4249502.250163.224
Qana164.8431.448161.9781.417
Bruney158.524225153.8874.412
Yamayka142.4403.11990.56148.760
Kamboca136.2623.056133.2060
Ruanda130.8191.45945.52283.838
Kamerun120.0021.930117.791281
Malta101.03674094.9485.348
Anqola99.7611.90097.149712
Demokratik Konqo Respublikası91.0821.37150.93038.781
Fransız Quyanası86.91140111.25475.256
Malavi86.3482.64582.979724
Seneqal86.2801.96884.28131
Barbados83.77647382.2411.062
Kot d'İvuar83.04980582.036208
Surinam80.8171.35949.56129.897
Kanal adaları79.11717877.4741.465
Fransa Polineziyası73.234649072.585
Esvatini73.0731.41571.62236
Qayana67.0991.25164.891957
Fici65.46586563.4711.129
Madaqaskar65.3811.39863.286697
Yeni Kaledoniya63.37931362.393673
Beliz63.03767961.3441.014
Sudan62.5514.951057.600
Butan59.6742159.62726
Mavritaniya59.45198258.269200
Kabo Verde59.41640357.7521.261
Suriya55.9203.15052.75218
Qabon47.82430547.343176
Papua Yeni Qvineya44.70266243.98258
Seyşel44.52116743.905449
Kürasao44.12727743.567283
Andorra43.77415343.192429
Burundi42.54238042.504
Aruba40.59522139.905469
Mavriki38.4271.00236.692733
Mayotta37.5231872.96434.372
Toqo37.34827536.98489
Qvineya36.59744236.11342
Baham35.83581734.146872
Tanzaniya35.366841034.525
Farer adaları34.65828034.630
Lesotho33.93869924.1559.084
Men adası33.82110826.7946.919
Haiti31.30183729.820644
Mali31.15673730.32594
Kayman Adaları27.171288.55318.590
Benin27.12216325.5061.453
Sent- Lüsiya26.93738026.418139
Somali26.7481.35013.18212.216
Konqo24.12838520.1783.565
Şərqi Timor22.95013322.8098
Solomon Islands21.23714916.3574.731
Burkina Faso20.85338220.43932
Gibraltar19.30610416.5792.623
Nikaraqua18.4912254.22514.041
Qrenada18.27023217.920118
Lixtenşteyn17.8148517.594135
San Marino17.71911517.264340
Cənubi Sudan17.69713815.6301.929
Tajikistan17.38812417.2640
Ekvatorial Qvineya15.99518315.73973
Bermud15.95713815.568251
Cibuti15.69018915.42774
Samoa14.812291.60513.178
Dominika14.7816714.450264
Mərkəzi Afrika Respublikası14.6491136.8597.677
Monaco12.8085712.581170
Tonga12.0791211.821246
Qambiya12.00236511.59146
Grenlandiya11.971212.7619.189
Yəmən11.8242.1499.108567
Vanuatu11.1731410.963196
Sen-Marten10.668631.3999.206
Sint Maarten10.5378610.42724
Karib Niderlandı10.3023510.22245
Eritreya9.7881039.67411
Niger9.0313108.62893
Antiqua və Barbuda8.6251418.42658
Qvineya- Bisau8.3481718.10572
Comoros8.1001607.9337
Syerra- Leone7.69412507.569
Liberiya7.4932945.7471.452
Çad7.4241934.8742.357
Sent Vinsent və Qrenadin7.0121116.641260
Britaniya Vircin adaları6.9416306.878
Törks və Kaykos adaları6.211366.12847
San Tome və Prinsipi6.023735.93713
Sent Kits və Nevis5.941435.83266
Cook Islands5.76815.74027
Palau5.20164.555640
Sen-Bartelemi4.630604.624
Angilya3.41193.37626
Kiribati3.236132.665558
Sen-Pyer və Mikelon2.76712.449317
Nauru2.1140122.102
Folklend adaları (Malvin)1.807001.807
Montserrat1.01681.0071
Wallis and Futuna45474389
Makao15008367
Micronesia380335
Vatikan290290
Marshall Islands180180
Qərbi Saxara10190
Niue10091
Tuvalu3003
Saint Helena2020
Bouvet Island0000
American Samoa0000
Antarctica0000
Cocos (Keeling) Islands0000
British Indian Ocean Territory010-1
Christmas Island0000