Koronavirus:So'nggi vaziyat (Kovid-19)

Dunyoda koronavirus bilan tegishli so’nggi statistika, virusga chalinganlar soni va o'lim nisbati bo'yicha so'nggi ma'lumotlardir. Interfaol xarita yordamida siz har bir tafsilotni kuzatib borishingiz va mamlakatlardagi so'nggi vaziyatni darhol ko'rishingiz mumkin.

* Ma'lumotlar Jons Hopkins universiteti tomonidan muntazam ravishda beriladigan ma'lumotlardir. Bu har bir mamlakat uchun eng yangilangan ma'lumotlarni aks ettirmasligi mumkin. Bu mamlakatlarning rasmiy raqamidir.
Dunyo miqyosida
Virusga chalinganlar soni 161.838.102
Vafot etganlar3.358.711
Sog’ayib ketganlar140.692.078
Mamlakat nomi Virusga chalinganlar soni Vafot etganlarSog’ayib ketganlarFaol virusga chalinganlar
AQSh33.626.097598.54026.667.1996.360.358
Hindiston24.046.809262.35020.079.5993.704.860
Braziliya15.436.827430.59613.979.3291.026.902
Fransiya5.841.129107.2504.999.079734.800
Turkiya5.083.99644.0594.856.763183.174
Rossiya4.913.439114.7234.527.878270.838
Birlashgan Qirollik4.444.631127.6514.258.29858.682
Italiya4.139.160123.7453.669.407346.008
Ispaniya3.598.45279.2813.297.340221.831
Germaniya3.575.64486.2763.259.000230.368
Argentina3.242.10369.2542.891.435281.414
Kolumbiya3.067.87979.7602.874.656113.463
Polsha2.845.76271.0212.584.751189.990
Eron2.722.00776.2312.179.890465.886
Meksika2.375.115219.9011.895.483259.731
Ukraina2.135.88647.3331.816.643271.910
Peru1.873.31665.3161.720.66587.335
Indoneziya1.731.65247.7161.589.07994.857
Chexiya1.649.94729.8251.587.45732.665
Janubiy Afrika1.605.25255.0121.520.87829.362
Niderlandiya1.583.76717.4131.346.612219.742
Kanada1.312.41424.8251.212.11475.475
Chili1.266.60127.5201.204.17634.905
Iroq1.132.09215.8831.028.62787.582
Filippin1.124.72418.8211.050.64355.260
Ruminiya1.069.77029.3081.020.19420.268
Shvetsiya1.027.93414.267871.072142.595
Belgiya1.026.47324.645897.904103.924
Pokiston873.22019.384780.43873.398
Portugaliya840.92916.999801.96121.969
Isroil839.0596.379831.888792
Vengriya795.20028.970600.461165.769
Bangladesh778.68712.076719.61946.992
Iordaniya 722.7549.203710.4103.141
Serbiya704.3986.629671.36126.408
Shveytsariya677.21010.728612.47154.011
Yaponiya658.62911.165573.91373.551
Avstriya634.89310.444611.25413.195
Birlashgan Arab Amirliklari542.1581.623522.35618.179
Livan534.9687.569492.27035.129
Marokash514.6709.091502.2053.374
Malayziya458.0771.788414.70741.582
Nepal431.1914.466321.518105.207
Saudiya Arabistoni430.5057.122414.1399.244
Bolgariya413.32017.194360.00236.124
Ekvador405.78319.442342.87843.463
Slovakiya386.86812.135369.6095.124
Belarus372.2422.671362.8066.765
Gretsiya371.71211.266333.89226.554
Panama369.4556.288358.3584.809
Qozog'iston353.1404.017310.16838.955
Xorvatiya348.1587.623332.6697.866
Ozarbayjon328.6684.742311.19812.728
Gruziya326.4414.379306.26415.798
Boliviya324.86813.345266.51245.011
Tunis324.82311.693284.75428.376
Paragvay307.4577.427254.36045.670
G'arbiy Sohil va G'azo303.2703.401288.89110.978
Quvayt 289.2431.674274.55413.015
Kosta-Rika279.9263.514219.10557.307
Dominikan Respublikasi274.3193.560232.62538.134
Efiopiya264.9603.951215.73445.275
Daniya263.5142.499248.68312.332
Litva262.3354.071236.44221.822
Irlandiya254.4504.937236.74712.766
Moldova253.3865.995244.2983.093
Sloveniya248.0464.308235.1068.632
Misr242.12014.150179.26148.709
Gvatemala238.7877.832218.32112.634
Urugvay231.9013.318201.36727.216
Gonduras223.9225.89882.187135.837
Armaniston220.2174.291206.7529.174
Qatar212.423522205.1606.741
Venesuela211.8382.352195.38014.106
Ummon202.7132.148186.39114.174
Bosniya va Gertsegovina202.0038.958168.14524.900
Bahrayn196.105715179.95815.432
Liviya181.1793.085167.62910.465
Nigeriya165.6122.066156.3877.159
Keniya164.7202.968113.24848.504
Shimoliy Makedoniya154.4945.168143.0696.257
Birma143.0043.212132.0697.723
Shri Lanka135.796892108.80226.102
Albaniya131.8902.426121.1228.342
Janubiy Koreya130.3801.893120.3958.092
Latviya126.3782.240114.9819.157
Estoniya126.3641.212117.5827.570
Jazoir124.8893.35587.00334.531
Kuba120.561778113.4936.290
Norvegiya118.31577488.95228.589
Qirg'iziston99.6451.68192.7185.246
Chernogoriya98.6191.55195.5441.524
Tailand96.05054862.31633.186
O'zbekiston95.82666791.3013.858
Gana93.15978390.9921.384
Zambiya92.2621.26090.635367
Xitoy90.8154.63685.894285
Finlyandiya89.53293046.00042.602
Kamerun74.9461.15270.4973.297
Salvador70.9152.17366.4182.324
Janubiy Kipr Rum Boshqaruvi70.57134239.06131.168
Mozambik70.31582668.3141.175
Lyuksemburg68.89980665.5132.580
Afg'oniston63.3492.73054.6196.000
Singapur61.4533161.029393
Namibiya50.73370447.7762.253
Botsvana49.04175146.2902.000
Mo'g'uliston47.54820038.3309.018
Yamayka47.02083422.76123.425
Kot-d’Ivuar46.52029445.977249
Uganda42.57834641.971261
Maldiv orollari41.3088727.42813.793
Senegal40.7901.12239.501167
Madagaskar39.75974537.1501.864
Zimbabve38.4911.58236.286623
Sudan34.2722.44627.9493.877
Malavi34.2001.15332.176871
Demokratik Kongo Respublikasi 30.47877526.6013.102
Malta30.47341729.867189
Avstraliya29.95791028.861186
Angola29.69564925.6293.417
Kabo Verde27.38624324.2892.854
Ruanda25.93434224.4861.106
Gabon23.73414320.2703.321
Suriya23.5951.68219.9082.005
Gvineya22.71915120.3412.227
Réunion22.64416921.603872
Kambodja21.4991479.86711.485
Frantsiya gvianasi21.4331089.99511.330
Mayotte20.1761712.96417.041
Fransuz polineziyasi18.79714118.61739
Mavritaniya18.76745717.999311
Eswat18.49767117.78640
Guadeloupe16.0172212.24213.554
Gayana14.84533312.6931.819
Trinidad va Tobago14.8142569.7444.814
Somali14.4867536.3257.408
Mali14.1495089.1234.518
Andorra13.47012713.104239
Burkina-Faso13.38716413.18439
Tajikistan13.3089013.2180
Gaiti13.26826912.397602
Papua Yangi Gvineya13.24213310.9952.114
Togo13.23812511.8341.279
Beliz12.70932312.33155
Curacao12.24411812.05274
Gonkong11.81821011.51197
Martinika11.736909811.548
Surinam11.57222110.0341.317
Jibuti11.38915111.22117
Kongo11.3431488.2082.987
Bagama orollari11.0242169.967841
Aruba10.82610410.62894
Lesotho10.7783206.4274.031
Janubiy Sudan10.64111510.46264
Seyshel orollari9.184326.4132.739
Benin7.9951017.652242
Ekvatorial Gvineya7.6941127.279303
Nikaragua7.0861844.2252.677
Markaziy Afrika Respublikasi6.866955.1121.659
Islandiya6.526296.42275
Yaman6.5071.2783.0032.226
Gambiya5.9341755.648111
Niger5.3261924.936198
San-Marino5.083904.96825
Chad4.8951724.67251
Sent-Lusiya4.725754.502148
Gibraltar4.286944.1893
Burundi4.26167733.482
Syerra-Leone4.096793.098919
Kanal orollari4.057863.95615
Barbados3.959463.9085
SharqiyTimor-yilda3.87982.0601.811
Comoros3.8601463.68826
Eritreya3.822123.639171
Gvineya-Bissau3.743673.418258
Vetnam3.740352.6571.048
Lixtenshteyn2.980582.88735
Yangi Zelandiya2.645262.60118
Monako2.490322.42830
Bermuda2.461312.222208
Turk va Kaykos orollari2.404172.36522
San-Tome va Prinsipi2.320352.27015
Sint-Marten2.272272.21332
Liberiya2.114851.96267
Sent-Vinsent va Grenadin orollari1.928121.764152
Sent-Martin1.773121.399362
Karib dengizi Gollandiyasi1.590171.55815
Man oroli1.590291.5556
Laos1.48214311.050
Mavrikiy1.274171.130127
Butan1.26311.121141
Tayvan *1.256121.102142
Antigua va Barbuda1.240321.17929
Sankt Barth9741462511
Farer orollari66916635
Kayman orollari561254613
Tanzaniya50921183305
Wallis and Futuna445744394
Bruney23232209
Britaniya Virjiniya orollari219119325
Dominika17801762
Fiji165410952
Grenada16111600
Yangi kaledoniya12405866
Anguilla10908920
Folklend orollari (Malvinalar)630630
Makao490490
Sent-Kits va Nevis450441
Grenlandiya310310
Holy See (Vatikan shahar davlati) 2701512
Sankt-Per Mikelon250250
Montserrat201190
Solomon Islands200200
G'arbiy Sahro10181
Vanuatu4130
Marshall Islands4040
Samoa3021
Saint Helena2020
Micronesia1010
Antarctica0000
American Samoa0000
Bouvet Island0000
Cocos (Keeling) Islands0000
Cook Islands0000
British Indian Ocean Territory010-1
Christmas Island0000