Koronavirus:So'nggi vaziyat (Kovid-19)

Dunyoda koronavirus bilan tegishli so’nggi statistika, virusga chalinganlar soni va o'lim nisbati bo'yicha so'nggi ma'lumotlardir. Interfaol xarita yordamida siz har bir tafsilotni kuzatib borishingiz va mamlakatlardagi so'nggi vaziyatni darhol ko'rishingiz mumkin.

* Ma'lumotlar Jons Hopkins universiteti tomonidan muntazam ravishda beriladigan ma'lumotlardir. Bu har bir mamlakat uchun eng yangilangan ma'lumotlarni aks ettirmasligi mumkin. Bu mamlakatlarning rasmiy raqamidir.
Dunyo miqyosida
Virusga chalinganlar soni 6.941.043
Vafot etganlar400.836
Sog’ayib ketganlar3.195.093
Mamlakat nomi Virusga chalinganlar soni Vafot etganlarSog’ayib ketganlarFaol virusga chalinganlar
AQSh1.981.799111.942746.5121.123.345
Braziliya658.43435.443302.084320.907
Rossiya458.6895.725221.388231.576
Ispaniya288.39027.1350261.255
Birlashgan Qirollik284.86840.4650244.403
Hindiston246.5306.946118.592120.992
Italiya234.80133.846165.07835.877
Peru191.7585.30182.731103.726
Germaniya185.6678.769168.9007.998
Eron169.4258.209132.03829.178
Turkiya169.2184.669135.32229.227
Fransiya153.63429.14270.80653.686
Chili127.7451.54195.63130.573
Meksika110.02613.17078.59018.266
Saudiya Arabistoni98.86967671.79126.402
Kanada95.0167.77353.58233.661
Pokiston93.9831.93532.58159.467
Xitoy83.0304.63478.32967
Qatar67.1955142.52724.617
Bangladesh63.02684613.32548.855
Belgiya59.0729.58016.19033.302
Belarus47.75126323.01524.473
Niderlandiya47.3356.011041.324
Janubiy Afrika45.97395224.25820.763
Shvetsiya43.8874.656039.231
Ekvador41.5753.53420.56817.473
Birlashgan Arab Amirliklari38.26827521.06116.932
Singapur37.5272524.55912.943
Kolumbiya36.6351.14513.63821.852
Portugaliya34.3511.47420.80712.070
Misr32.6121.1988.53822.876
Quvayt 31.13125419.28211.595
Shveytsariya30.9561.92128.700335
Indoneziya30.5141.8019.90718.806
Ukraina26.51477711.81213.925
Polsha25.9861.15312.64112.192
Irlandiya25.1831.67822.698807
Filippin21.3409944.44115.905
Argentina21.0376426.18014.215
Ruminiya20.2901.32214.4194.549
Afg'oniston19.5513201.82017.411
Dominikan Respublikasi19.19553611.9196.740
Isroil17.75229515.0422.415
Yaponiya17.06490714.9721.185
Avstriya16.89867215.789437
Ummon16.016723.45112.493
Panama15.4633709.7195.374
Bahrayn14.383249.0565.303
Boliviya12.7284271.73910.562
Qozog'iston12.511537.1355.323
Armaniston12.3641903.7208.454
Daniya11.92458710.721616
Nigeriya11.8443333.6967.815
Serbiya11.74124811.056437
Janubiy Koreya11.71927310.531915
Iroq11.0983184.9045.876
Jazoir10.0506986.6312.721
Chexiya9.5463276.8842.335
Moldova9.5113315.4503.730
Gana9.462443.5475.871
Norvegiya8.5312388.138155
Malayziya8.3031176.6351.551
Marokash8.1512087.315628
Kamerun7.5992124.5872.800
Avstraliya7.2551026.690463
Ozarbayjon7.239844.0243.131
Finlyandiya6.9643225.800842
Gvatemala6.4852161.0535.216
Gonduras5.9712486775.046
Sudan5.8653471.9243.594
Tajikistan4.453482.5831.822
Senegal4.249472.5121.690
Jibuti4.169261.8152.328
Gvineya4.117232.8571.237
O'zbekiston4.064173.268779
Lyuksemburg4.0351103.88837
Vengriya3.9905452.2791.166
Demokratik Kongo Respublikasi 3.878825373.259
Kot-d’Ivuar3.557361.7501.771
Nepal3.235133652.857
Tailand3.104582.97175
Gabon3.101218332.247
Gretsiya2.9801801.3741.426
Salvador2.934531.2811.600
Gaiti2.92450242.850
Shimoliy Makedoniya2.9151511.6401.124
Bolgariya2.6681601.528980
Bosniya va Gertsegovina2.6061591.968479
Keniya2.600837061.811
Somali2.289824311.776
Xorvatiya2.2471042.12122
Kuba2.173831.855235
Venesuela2.145203341.791
Mayotte2.079251.523531
Qirg'iziston1.974221.360592
Efiopiya1.934202811.633
Estoniya1.931691.675187
Maldiv orollari1.90187631.130
Shri Lanka1.81411891912
Islandiya1.806101.7942
Litva1.705711.321313
Markaziy Afrika Respublikasi1.5705371.528
Slovakiya1.528281.379121
Mali1.52390845588
Yangi Zelandiya1.504221.4811
Sloveniya1.4841091.35916
Gvineya-Bissau1.368121531.203
Livan1.32029768523
Ekvatorial Gvineya1.306122001.094
Kosta-Rika1.26310701552
Albaniya1.23234925273
Nikaragua1.11846370702
Gonkong1.10641.04854
Paragvay1.09011532547
Zambiya1.0897912170
Tunis1.0874997761
Latviya1.08625781280
Madagaskar1.0268212806
Janubiy Sudan994106978
Niger9666586338
Janubiy Kipr Rum Boshqaruvi96018807135
Mavritaniya94749104794
Syerra-Leone94648600298
Burkina-Faso8885376075
Andorra8525174160
Chad8366967295
Urugvay8342372190
Gruziya80813663132
Iordaniya 7959586200
San-Marino68042428210
Frantsiya gvianasi6391348290
Kongo63520182433
Malta627959622
Yamayka59510385200
Uganda593082511
Kanal orollari563465125
Kabo Verde5425240297
Tanzaniya50921183305
San-Tome va Prinsipi4991268419
Togo48713240234
Réunion480141168
Yaman46911123335
G'arbiy Sohil va G'azo464340061
Tayvan *44374297
Ruanda4312283146
Malavi409455350
Mozambik4092126281
Liberiya34530185130
Mavrikiy337103243
Man oroli336243120
Vetnam329030722
Chernogoriya32493150
Eswat322322495
Zimbabve265433228
Benin2613151107
Birma240615678
Liviya239552182
Martinika202149890
Mo'g'uliston193071122
Farer orollari18701870
Gibraltar175015520
Kayman orollari16419370
Guadeloupe164141446
Gayana153127764
Comoros14126772
Bermuda141911418
Bruney14121381
Kambodja12501232
Suriya12565861
Trinidad va Tobago11781081
Bagama orollari102115536
Aruba1013980
Monako994932
Surinam981988
Barbados927814
Angola8842460
Lixtenshteyn8215526
Sint-Marten7715611
Burundi6313329
Fransuz polineziyasi600600
Butan4801137
Makao450450
Sent-Martin413335
Botsvana4012316
Eritreya390390
Namibiya2901613
Sent-Vinsent va Grenadin orollari2601511
Gambiya261214
Antigua va Barbuda263203
SharqiyTimor-yilda240240
Grenada230221
Curacao211155
Yangi kaledoniya200182
Laos190181
Beliz192161
Sent-Lusiya190181
Fiji180180
Dominika180162
Sent-Kits va Nevis150150
Grenlandiya130130
Folklend orollari (Malvinalar)130130
Turk va Kaykos orollari121110
Holy See (Vatikan shahar davlati) 120120
Seyshel orollari110110
Montserrat111100
G'arbiy Sahro9162
Britaniya Virjiniya orollari8170
Papua Yangi Gvineya8080
Karib dengizi Gollandiyasi7070
Sankt Barth6060
Lesotho4022
Anguilla3030
Sankt-Per Mikelon1010
Antarctica0000
American Samoa0000
Bouvet Island0000
Cocos (Keeling) Islands0000
Cook Islands0000
British Indian Ocean Territory010-1
Christmas Island0000
Solomon Islands0000