Ýokary Liga Syn

Ýokary Ligada şu hepde myhmançylykda Beşiktaşdan 2-0 hasabynda utulan Aýtemiz Alanýaspor 14 bal we ortalama hasap boýunça liderligini dowam etdirdi

Ýokary Liga Syn

Hepdä liganyn ýeke-täk ýeňilişsiz komandasy hökmünde başlan Aýtemiz Alanýasporyň hem utulmağy bilen ligada ýeňilişsiz komanda galmady.

Ýokary Liganyň 7-nji hepdesinde oýnalan bäsleşikleriň netijeleri şeýle:

BtjTurk Ýeni Malatýaspor-Ýukatel Denizlispor: 5-1

Fenerbahçe-Antalýaspor: 0-1

Kasympaşa-İttifak Holding Konýaspor: 1-4

Göztepe-İstikbal Mobilýa Kaýserispor: 4-0

Gençlerbirliği-Galatasaraý: 0-0

Demir Grup Siwasspor-MKE Ankaragüjü: 3-1

Beşiktaş-Aýtemiz Alanýaspor: 2-0

Gaziantep FK-Medipol Başakşehir: 1-2

Çaýkur Rizespor-Trabzonspor: 1-2

Ýokary Ligada 7-nji hepdäniň ahyryndaky ýetilen sepgitle şeýle:

 

O

G

B

M

A

Ý

AW

P

1.AÝTEMİZ ALANÝASPOR

7

4

2

1

13

8

5

14

2.DEMİR GRUP SİWASSPOR

7

3

3

1

12

7

5

12

3.TRABZONSPOR A.Ş.

7

3

3

1

13

9

4

12

4.İTTİFAK HOLDİNG KONÝASPOR

7

3

3

1

10

6

4

12

5.FENERBAHÇE A.Ş.

7

3

2

2

11

7

4

11

6.MEDİPOL BAŞAKŞEHİR FK

7

3

2

2

12

9

3

11

7.ANTALÝASPOR A.Ş.

7

3

2

2

9

9

0

11

8.GAZİANTEP FUTBOL KULÜBÜ A.Ş.

7

3

2

2

12

13

-1

11

9.BTJ TURK ÝENİ MALATÝASPOR

7

3

1

3

16

10

6

10

10.GALATASARAÝ A.Ş.

7

2

4

1

6

6

0

10

11.GÖZTEPE A.Ş.

7

2

3

2

6

5

1

9

12.BEŞİKTAŞ A.Ş.

7

2

2

3

10

12

-2

8

13.ÝUKATEL DENİZLİSPOR

7

2

2

3

6

8

-2

8

14.ÇAÝKUR RİZESPOR A.Ş.

7

2

2

3

6

11

-5

8

15.MKE ANKARAGÜJÜ

7

2

2

3

6

11

-5

8

16.KASYMPAŞA A.Ş.

7

2

1

4

7

11

-4

7

17.GENÇLERBİRLİĞİ

7

0

3

4

6

12

-6

3

18.İSTİKBAL MOBİLÝA KAÝSERİSPOR

7

0

3

4

7

14

-7

3

 

Ýokary Ligada 8-nji hepdäniň bäsleşikleriniň tertibi şeýle:

18-nnji oktýabr anna:

20:30 Galatasaraý-Demir Grup Siwasspor (Türk Telekom)

19-njy oktýabr şenbe:

15:00 Antalýaspor-Gençlerbirliği (Antalýa)

17:30 Medipol Başakşehir-Göztepe (Başakşehir Fatih Terim)

17:30 Trabzonspor-Gaziantep FK (Medijal Park)

20:00 MKE Ankaragüjü-Beşiktaş (Erýaman)

20nji oktýabr ýekşenbe:

14.00 İstikbal Mobilýa Kaýserispor-Kasympaşa (Büýükşehir Belediýesi Kadir Has)

16.30 Aýtemiz Alanýaspor-Çaýkur Rizespor (Bahçeşehir Okullary)

19:00 Ýukatel Denizlispor-Fenerbahçe (Denizli Atatürk)

21-nji oktýabr duşenbe:

20:00 İttifak Holding Konýaspor-BtjTurk Ýeni Malatýaspor (Konýa Büýükşehir Belediýe)

 



Degişli Habarlar