Koronavirus soñğı wazğiyät (Kovid-19)

Dön'yada koronavirus belän bäyle soñğı kürsätkeç, statistika, awıru oçrağı häm ülem küläme. İnteraktiv karta belän här mäğlümatne küzätä alasız, illärdäge soñğı wazğiyätne şul uq mizgeldä qarıy alasız.

* Sannar Johns Hopkins universitetınıñ daimi bularaq açıqlağan oçraq mäglümate. Här il öçen soñğı sannarnı çağıldırmasqa mömkin. İllär räsmi sannarnı açıqlağan sayın yañartıla
Dön'ya külämendä
Awıru oçrağı143.577.735
Ülüçelär3.058.230
Sawığuçılar122.213.468
İl isemeAwıru oçrağıÜlüçelärSawığuçılarAktiv oçraqlar
Amerika Quşma Ştatları32.536.470582.45625.105.5356.848.479
Hindstan15.616.130182.57013.276.0392.157.521
Braziliya14.050.885378.53012.561.6891.110.666
Franśiya5.339.920101.5974.181.0061.057.317
Rusiyä4.718.854106.3074.343.229269.318
Böyek Britan4.393.307127.3074.161.433104.567
Törkiyä4.384.62436.6133.792.129555.882
İtaliya3.891.063117.6333.290.715482.715
İspaniya3.435.84077.2163.147.281211.343
Germaniya3.180.81081.0862.824.100275.624
Argentina2.743.62059.7922.407.853275.975
Polşa2.704.57162.7342.354.652287.185
Kolumbiya2.684.10169.1772.505.738109.186
Meksika2.311.172213.0481.836.377261.747
İran2.286.92767.5251.810.531408.871
Ukraina1.974.11840.7961.514.472418.850
Peru1.719.08857.9541.645.10016.034
İndoneziya1.614.84943.7771.468.142102.930
Çexiya1.606.03028.6401.515.10662.284
Könyaq Afrika1.568.36653.8871.494.63019.849
Niderland1.417.77216.9651.184.580216.227
Kanada1.139.04323.7131.027.45887.872
Çili1.136.43525.3171.067.66243.456
Rumıniya1.034.00326.618950.24257.143
Ğiraq993.15815.060870.927107.171
Bel'giya955.05623.834813.224117.998
Filippinnar953.10616.141809.959127.006
Şveśiya916.83013.825741.716161.289
İzrail837.3576.345828.9022.110
Portugaliya831.64516.951790.11824.576
Paqstan772.38116.600672.61983.162
Vengriya754.83325.580461.181268.072
Bangladeş727.78010.588628.11189.081
Yordaniya692.1818.372649.71834.091
Serbiya667.9376.058599.38062.499
Şveyśariya639.44510.532570.15958.754
Awstriya597.5669.959560.49227.115
Yaponiya537.3179.671486.07641.570
Livan513.0066.995432.54873.463
Marokko506.6698.959492.7254.985
Berläşkän Ğaräp Ämirlikläre500.8601.559483.18016.121
Soğud Ğäräbstanı407.0106.846390.5389.626
Bolgariya390.91115.518314.27361.120
Malayziya379.4731.389356.81621.268
Slovakiya376.70911.244255.300110.165
Panama361.3196.192351.2283.899
Êkvador361.15417.744309.54133.869
Belarus345.9982.443336.2277.328
Greśiya320.6299.627278.69032.312
Xorvatiya310.3066.643289.66413.999
Azärbaycan303.8584.203267.48532.170
Gruziya297.7283.959282.23711.532
Qazaqstan294.9463.459252.59838.889
Boliviya291.67512.695240.33638.644
Tunis289.2309.918239.10440.208
Nepal287.5673.102275.8068.659
Ğazzä sızığı häm könbatış üzänlege284.2803.078251.66329.539
Dominikan Respublikası261.8483.426219.26239.160
Quveyt259.8681.468243.05615.344
Paragvay255.0465.470209.75439.822
Moldova246.6915.616233.2817.794
Êfiopiya245.1553.439181.93559.781
İrlandiya244.2974.847225.75213.698
Daniya244.0652.463232.1919.411
Litva235.3833.785213.11818.480
Sloveniya233.0314.172216.52812.331
Kosta Rika231.9673.104199.16629.697
Misır218.04112.820164.36840.853
Gvatemala214.7007.279192.51914.902
Armänstan209.4853.919189.68815.878
Gonduras202.4134.97676.446120.991
Qatar198.361391175.43122.539
Bosniya-Gersegovina191.8768.025149.27334.578
Venesuêla185.7361.944168.41815.374
Oman182.6931.909162.65618.128
Liviya173.0892.919158.35211.818
Urugvay169.3272.022139.59027.715
Baxreyn166.157605154.71110.841
Nigeriya164.4232.061154.4067.956
Keniya152.5232.519103.83846.166
Tönyaq Makedoniya147.9954.509124.82818.658
Burma142.6443.206131.9037.535
Albaniya129.8422.353102.60124.888
Algeriya119.9923.16583.63633.191
Êstoniya118.3171.104103.58613.627
Könyaq Koreya115.9261.806105.8778.243
Latviya112.2242.071102.2907.863
Norvegiya108.34270988.95218.681
Şri-Lanka97.47262593.5473.300
Montenegro (Çernogoriya)95.8941.44191.4033.050
Kuba95.75453890.0675.149
Qırğızstan92.6261.56187.3903.675
Gana91.70977189.6041.334
Zambiya91.0421.23688.900906
Qıtay90.5414.63685.600305
Üzbäkstan87.55164084.7172.194
Finlyandiya84.50189346.00037.608
Mozambik69.30980262.3236.184
Sal'vador67.8512.08663.9821.783
Lyuksemburg65.31978661.5942.939
Kamerun64.80993957.8216.049
Singapur60.8653060.540295
Äfğanstan58.2142.55752.2723.385
Könyaq Kipr grek citäkçelege58.02229539.06118.666
Namibiya46.87560844.9531.314
Tayland46.64311029.37117.162
Kot-d' İvuar45.61427545.199140
Botsvana44.70268439.7334.285
Yamayka44.25473819.96223.554
Uganda41.42234140.898183
Senegal39.8361.09538.600141
Zimbabve37.8751.55435.0581.263
Malavi33.9681.14231.8101.016
Madagaskar33.20256326.2916.348
Sudan32.5462.28726.2484.011
Mal'ta30.03941129.065563
Awstraliya29.57491026.4542.210
DRC29.08474826.1082.228
Maldivlar26.6677123.8032.793
Mongoliya25.3645613.34611.962
Angola24.66156522.6471.449
Ruanda24.00532722.5601.118
Gabon22.03213618.7063.190
Gvineya21.63313918.9912.503
Süriyä21.4331.46815.0884.877
Kabo-Verde20.78119418.3502.237
Mayotta19.8491692.96416.716
Reyun'on19.34314117.6531.549
Fransuz Polineziyası18.7201414.84213.737
Svazilend18.41767117.71828
Fransuz Gvianası18.261969.9958.170
Mavritaniya18.15645417.519183
Somali13.3246785.5187.128
Tajikistan13.3089013.2180
Mali13.2464447.6135.189
Burkina-Faso13.16715512.812200
Gaiti12.91825111.791876
Andorra12.87412312.285466
Gvadelupa12.7171762.24210.299
Togo12.61012110.3502.139
Beliz12.56831812.16189
Gayana11.97227310.2971.402
Kyurasao11.934949.5722.268
Gonkong11.70420911.286209
Lesotho10.7203165.8684.536
Martinika10.611689810.445
Djibuti10.5571239.607827
Könyaq Sudan10.47811410.215149
Aruba10.399949.932373
Kongo10.0841398.2081.737
Papua-Yaña Gvineya9.952917.3642.497
Bagamalar9.7911949.059538
Surinam9.6871888.900599
Trinidad häm Tobago9.1351577.996982
Benin7.720977.510113
Êkvatorial' Gvineya7.5051067.016383
Kambodja7.444492.5554.840
Nikaragua6.8351814.2252.429
İslandiya6.350296.208113
Üzäk Afrika Cömhüriyäte5.929795.112738
Yämän5.9181.1382.2812.499
Gambiya5.7841705.225389
Niger5.1401914.795154
San-Marino5.040884.755197
Seyşel utrawları5.012254.535452
Çad4.7231694.353201
Sent-Lyusiya4.419694.26585
Gibraltar4.291944.18116
Normand utrawları4.053863.95611
S'erra Leone4.041792.8571.105
Comoros3.8201463.62648
Barbados3.793443.69257
Gvineya-Bisaw3.713663.170477
Burundi3.64367732.864
Êritreya3.548103.341197
Lixtenşteyn2.836562.69882
V'yetnam2.800352.490275
Yaña Zelandiya2.599262.49083
Monako2.413312.30676
Törks häm Kaykos2.369172.29161
San-Tome häm Prinsipi2.283352.21929
Bermuda2.214201.290904
Sint-Marten2.211272.16123
Liberiya2.042851.89958
Sent-Vinsent häm Grenadinalar1.819101.686123
Saint Martin1.702121.399291
Mên utrawı1.577291.5435
Karib Niderlandı1.548151.45677
Könçığış Timor1.4522727723
Antigua häm Barbuda1.21731995191
Mavrikiy1.20315934254
Tayvan1.078111.03829
Butan966188382
Sen-Bartelemi9341462471
Farer utrawları66316602
Kayman utrawları531250821
Tanzaniya50921183305
Wallis and Futuna439544390
Bruney223321010
Britan Virgin utrawları18711824
Dominika16501596
Grenada15711542
N'yu Kaledoniya12405866
Fidji7726510
Folklend utrawları (Mal'vin)620557
Laos6004911
Makao490481
Sent-Kits häm Nevis440440
Grenlandiya310310
Angil'ya290254
İzge Pristol2701512
Sen-P'er Mikelon250241
Monserrat201190
Solomon Islands200182
Könbatış Saxara10181
Vanuatu4112
Marshall Islands4040
Samoa3021
Micronesia1010
American Samoa0000
Antarctica0000
Bouvet Island0000
Cocos (Keeling) Islands0000
Cook Islands0000
British Indian Ocean Territory010-1
Christmas Island0000