Koronavirus soñğı wazğiyät (Kovid-19)

Dön'yada koronavirus belän bäyle soñğı kürsätkeç, statistika, awıru oçrağı häm ülem küläme. İnteraktiv karta belän här mäğlümatne küzätä alasız, illärdäge soñğı wazğiyätne şul uq mizgeldä qarıy alasız.

* Sannar Johns Hopkins universitetınıñ daimi bularaq açıqlağan oçraq mäglümate. Här il öçen soñğı sannarnı çağıldırmasqa mömkin. İllär räsmi sannarnı açıqlağan sayın yañartıla
Dön'ya külämendä
Awıru oçrağı161.611.787
Ülüçelär3.352.950
Sawığuçılar140.472.498
İl isemeAwıru oçrağıÜlüçelärSawığuçılarAktiv oçraqlar
Amerika Quşma Ştatları33.591.189597.87126.621.8696.371.449
Hindstan24.031.730262.04420.054.0103.715.676
Braziliya15.361.686428.25613.924.2171.009.213
Franśiya5.841.129107.2504.999.210734.669
Törkiyä5.083.99644.0594.856.763183.174
Rusiyä4.913.439114.7234.527.878270.838
Böyek Britan4.444.631127.6514.258.29858.682
İtaliya4.139.160123.7453.669.407346.008
İspaniya3.598.45279.2813.297.340221.831
Germaniya3.572.61586.2353.240.300246.080
Argentina3.215.57268.8072.869.341277.424
Kolumbiya3.048.71979.2612.859.627109.831
Polşa2.845.76271.0212.584.751189.990
İran2.722.00776.2312.179.890465.886
Meksika2.371.483219.5901.893.236258.657
Ukraina2.135.88647.3331.816.643271.910
Peru1.865.63964.8981.720.66580.076
İndoneziya1.731.65247.7161.589.07994.857
Çexiya1.649.94729.8251.587.45732.665
Könyaq Afrika1.602.03154.9681.519.73427.329
Niderland1.583.76717.4131.346.626219.728
Kanada1.309.89324.8041.208.99076.099
Çili1.266.60127.5201.204.17634.905
Ğiraq1.132.09215.8831.028.62787.582
Filippinnar1.124.72418.8211.050.64355.260
Rumıniya1.069.77029.3081.020.19420.268
Şveśiya1.027.93414.267871.072142.595
Bel'giya1.023.58324.630897.904101.049
Paqstan870.70319.336776.31575.052
Portugaliya840.92916.999801.96121.969
İzrail839.0596.379831.888792
Vengriya795.20028.970600.461165.769
Bangladeş778.68712.076719.61946.992
Yordaniya722.7549.203710.4103.141
Serbiya704.3986.629671.36126.408
Şveyśariya677.21010.727612.47154.012
Yaponiya658.62911.165573.91373.551
Awstriya634.89310.444611.25413.195
Berläşkän Ğaräp Ämirlikläre542.1581.623522.35618.179
Livan534.9687.569492.27035.129
Marokko514.6709.091502.2053.374
Malayziya458.0771.788414.70741.582
Nepal431.1914.466321.518105.207
Soğud Ğäräbstanı430.5057.122414.1399.244
Bolgariya412.81417.150357.14938.515
Êkvador405.78319.442342.87843.463
Slovakiya386.86812.135369.6485.085
Belarus372.2422.671362.8066.765
Greśiya371.71211.266333.89226.554
Panama368.9306.285358.0444.601
Qazaqstan350.5913.984307.46439.143
Xorvatiya348.1587.623332.6697.866
Azärbaycan328.1594.726309.77113.662
Gruziya326.4414.379306.26415.798
Boliviya324.86813.345266.51245.011
Tunis324.10311.637283.27029.196
Paragvay304.8897.358252.42545.106
Ğazzä sızığı häm könbatış üzänlege303.2703.401288.89110.978
Quveyt289.2431.674274.55413.015
Kosta Rika276.8873.482217.68455.721
Dominikan Respublikası274.3193.560232.62538.134
Êfiopiya264.9603.951215.73445.275
Daniya263.5142.499248.68312.332
Litva262.3354.071236.44221.822
İrlandiya254.4504.937236.74712.766
Moldova253.3865.995244.2983.093
Sloveniya248.0464.308235.1068.632
Misır240.92714.091178.80548.031
Gvatemala237.6827.815217.21912.648
Urugvay228.1023.252198.92225.928
Gonduras222.9925.85382.187134.952
Armänstan220.2174.291206.7529.174
Qatar212.423522205.1606.741
Venesuêla210.9482.337194.16614.445
Oman202.7132.148186.39114.174
Bosniya-Gersegovina202.0038.958168.14524.900
Baxreyn194.289705178.45815.126
Liviya180.9453.082167.32210.541
Nigeriya165.5592.066156.3747.119
Keniya164.7202.968113.24848.504
Tönyaq Makedoniya154.4945.168143.0696.257
Burma143.0043.212132.0697.723
Şri-Lanka135.796868108.80226.126
Albaniya131.8902.426121.1228.342
Könyaq Koreya129.6331.891119.9067.836
Latviya126.3782.240114.9819.157
Êstoniya126.3641.212117.5827.570
Algeriya124.8893.35587.00334.531
Kuba120.561778113.4936.290
Norvegiya118.14577488.95228.419
Qırğızstan99.6451.68192.7185.246
Montenegro (Çernogoriya)98.6191.55195.5441.524
Üzbäkstan95.82666791.3013.858
Tayland93.79451860.61532.661
Gana93.12578390.9101.432
Zambiya92.2111.25990.574378
Qıtay90.8084.63685.881291
Finlyandiya89.53293046.00042.602
Kamerun74.9461.15270.4973.297
Sal'vador70.9152.17366.4182.324
Könyaq Kipr grek citäkçelege70.35834139.06130.956
Mozambik70.28782668.0471.414
Lyuksemburg68.74880665.5132.429
Äfğanstan63.3492.73054.6196.000
Singapur61.4533161.029393
Namibiya50.73370447.7762.253
Botsvana49.04175146.2902.000
Mongoliya47.03319337.2819.559
Yamayka47.02083422.76123.425
Kot-d' İvuar46.51629245.942282
Uganda42.57834641.971261
Senegal40.7621.12139.460181
Maldivlar40.0928727.12312.882
Madagaskar39.75974537.1501.864
Zimbabve38.4661.57936.277610
Sudan34.2722.44627.9493.877
Malavi34.2001.15332.176871
Mal'ta30.47341729.867189
DRC30.42977526.5413.113
Awstraliya29.95091028.861179
Angola29.40564525.1873.573
Kabo-Verde27.02923823.9252.866
Ruanda25.84634024.4111.095
Gabon23.73414320.2703.321
Süriyä23.5431.67619.6102.257
Gvineya22.71915120.3412.227
Reyun'on22.64416921.603872
Fransuz Gvianası21.1061089.99511.003
Kambodja20.6951368.53912.020
Mayotta20.1761712.96417.041
Fransuz Polineziyası18.79714118.61739
Mavritaniya18.74545717.973315
Svazilend18.49767117.78640
Gvadelupa16.0172212.24213.554
Gayana14.65933112.5511.777
Somali14.4867536.3257.408
Trinidad häm Tobago14.4172359.5944.588
Mali14.1495079.1134.529
Andorra13.47012713.104239
Burkina-Faso13.38716413.18439
Tajikistan13.3089013.2180
Gaiti13.26826912.397602
Papua-Yaña Gvineya13.24213310.9952.114
Togo13.21012511.8071.278
Beliz12.70732312.32064
Kyurasao12.23611712.006113
Gonkong11.81821011.51197
Martinika11.736909811.548
Surinam11.4272209.9851.222
Djibuti11.38915111.22117
Kongo11.3431488.2082.987
Bagamalar11.0242169.967841
Aruba10.81410410.61397
Lesotho10.7783206.4274.031
Könyaq Sudan10.64111510.46264
Seyşel utrawları8.172285.6582.486
Benin7.9951017.652242
Êkvatorial' Gvineya7.6941127.279303
Nikaragua7.0861844.2252.677
Üzäk Afrika Cömhüriyäte6.866955.1121.659
İslandiya6.526296.42275
Yämän6.4981.2773.0032.218
Gambiya5.9341755.648111
Niger5.3251924.929204
San-Marino5.083904.96825
Çad4.8911724.66851
Sent-Lyusiya4.725754.486164
Gibraltar4.286944.1893
Burundi4.23367733.454
S'erra Leone4.089793.093917
Normand utrawları4.057863.95615
Barbados3.957463.87932
Comoros3.8601463.68826
Êritreya3.822123.639171
Gvineya-Bisaw3.741673.400274
V'yetnam3.710352.6571.018
Könçığış Timor3.62651.8941.727
Lixtenşteyn2.980582.88735
Yaña Zelandiya2.644262.60018
Monako2.487322.42728
Bermuda2.461312.222208
Törks häm Kaykos2.404172.36522
San-Tome häm Prinsipi2.320352.27015
Sint-Marten2.272272.21332
Liberiya2.114851.96267
Sent-Vinsent häm Grenadinalar1.928121.764152
Saint Martin1.773121.399362
Mên utrawı1.590291.5556
Karib Niderlandı1.590171.55815
Laos1.48214311.050
Mavrikiy1.274171.130127
Butan1.26311.121141
Tayvan1.256121.102142
Antigua häm Barbuda1.240321.17929
Sen-Bartelemi9741462511
Farer utrawları66916635
Kayman utrawları560254612
Tanzaniya50921183305
Wallis and Futuna445744394
Bruney23132208
Britan Virgin utrawları219119325
Dominika17801762
Fidji165410952
Grenada16111600
N'yu Kaledoniya12405866
Angil'ya10908920
Folklend utrawları (Mal'vin)630630
Makao490490
Sent-Kits häm Nevis450441
Grenlandiya310310
İzge Pristol2701512
Sen-P'er Mikelon250250
Solomon Islands200200
Monserrat201190
Könbatış Saxara10181
Vanuatu4130
Marshall Islands4040
Samoa3021
Saint Helena2020
Micronesia1010
Christmas Island0000
British Indian Ocean Territory010-1
American Samoa0000
Cook Islands0000
Antarctica0000
Cocos (Keeling) Islands0000
Bouvet Island0000