Bešiktaš u derbiju nakon 15 godina pobedio Fenerbahče u gostima

Fudbaleri Besiktaša u desetom kolu turske Superlige savladali su u gostima Fenerbahče u uzbudljivom meču koji je doneo sedam golova.

1536523

Igrači Besiktaša se vraćaju u evropski deo Istanbula sretni i zadovoljni nakon pobede rezultatom 4:3.

Vincent Aboubakar je postigao dva pogotka za Besiktaš u 4. i 20. minuti, a Papiss Cisse je u 34. minuti pomogao Fenerbahčeu da smanji razliku.

Necip Uysal se u 53. minuti upisao na listu strelaca i povećao vodstvo crno-belih na 3:1.

Ozan Tufan je za Fenerbahče postigao pogodak u 68. minuti nakon čega je utakmica ušla u vrlo uzbudljivu završnicu.

Fabrice N'Sakala povećao je prednost Besiktaša u 88. minuti na 4:2, Tufan je u sudijskoj nadoknadi postigao još jedan pogodak.

Besiktaš se nalazi na četvrtom mestu na tabeli i ima 16 bodova, dok Fenerbahče i Galatasaray imaju po 20 na trećem i drugom mestu. Na vrhu tabele trenutno je Alanyaspor s 23 boda.