Medvedev u odličnom finalu savladao Thiema i osvojio Završni masters ove sezone

Daniil Medvedev stigao je do najveće titule u karijeri nakon što je u finalu Završnog mastersa u Londonu savladao Dominica Thiema sa 2:1 u setovima.

1532757

Medvedev je slavio sa 4:6, 7:6, 6:4 nakon dva sata i 44 minuta igre, a meč je obiležila fantastična igra oba tenisera, posebno kada je riječ o taktičkom pristupu meču.

Medvedev je prvi zapretio i imao šansu da već u drugom gemu napravi brejk, no Thiem je spasio dvije brejk prilike, dobio taj gem, a onda u petom gemu oduzeo servis Rusu iskoristivši svoju prvu brejk šansu.

Osetan fizički pad Thiema Medvedev je zamalo iskoristio u trećem gemu trećeg seta, no nije uspio realizovati niti jednu od tri vezane brejk lopte, ali ono što tada nije uspeo jeste u petom gemu kada je ponovo napravio žestok pritisak na servis Austrijanca i iskoristio treću brejk loptu koju je dobio u tom gemu za vodstvo od 3:2.

To mu je bilo dovoljno da privede set kraju i dobije ga rezultatom 6:4.

Thiem je definitivno bio bolji igrač u drugom setu i pritisak na servis Medvedeva napravio je u petom i sedmom gemu u kojima je došao do ukupno tri brejk lopte. Medvedev ih je spasio, a onda u osmom gemu i sam došao do prilike da brejkne Thiema, no nije mu to pošlo za rukom.

Set je ušao u tiebreak koji Thiem otvara vodstvom od 2:0, nakon čega Medvedev osvaja sedam narednih poena i odvodi meč u treći set.

Napravljeni brejk bio je dovoljan Medvedevu da rutinski privede meč kraju, dobije treći set sa 6:4 i ostvari najveći uspjeh u svojoj karijeri.

Tagovi: #Medvedev