UEFA Europa liga: Kopenhagen izbacio Basaksehir, Šakhtar bolji od Volfsburga

Obe utakmice su završene rezultatima 3-0

1468054

U sredu veče odigrane su uzajamne utakmice osmine finala UEFA Europa lige, u kojima su Kopenhagen i Šakhtar osigurali prolaz dalje protiv Basaksehira i Volfsburga, javlja Anadolu Agency (AA).

Utakmica između Kopenhagena i Basaksehira odigrana je na stadionu Telia Parken, a završila je rezultatom 3-0.

Pre utakmice održan je minut ćutnje za preminule od posledica zaraze koronavirusom.

Jonas Older Vind u četvrtoj minuti je doveo Kopenhagen u prednost, koju je povećao u 52. minuti pogotkom s bele tačke. Na listu strelaca deset minuta kasnije upisao se i Rasmus Falk Jensen.

U prvoj utakmici Basaksehir je pobedio rezultatom 1-0.

Utakmica između Šakhtara i Volfsburga odigrana je na neutralnom terenu u Kijev, a završena je rezultatom 3-0.

Crvene kartone dobili su Davit Khočolava (Šakhtar) i Džon Bruks (Wolfsburg). Strelac za Šakthar u 89. minuti bio je Junior Moraes. Manor Solomon i Moraes golovima u sudijskoj nadoknadi su zapečatili prolazak Šakhtara u nastavak takmičenja.

U prvoj utakmici Šakhtar je slavio rezultatom 2-1.

Tagovi: #UEFA