Juventus i Manchester City izborili plasman u četvrtfinale Lige prvaka

Juventus i Manchester City su izborili plasman u četvrtfinale Lige prvaka

925058

Juventus i Manchester City su izborili plasman u četvrtfinale Lige prvaka.

Tottenham Hotspurs je u okviru osmine finala, poslije remija sa 2:2, u uzvratu na Wembleyju u Londonu poražen od Juventusa rezultatom 1:2.

Domaćin je poveo u 39. minuti golom Heung-Mina Sona, što je bio u rezultat prvog poluvremena.

Ipak, Juventus je u 64. minuti izjednačio preko Gonzala Higuaina.

Samo tri minute kasnije gosti su poveli sa 2:1 golom Paula Dybala, koji je pogodio na asistenciju Higuaina.

Do kraja meča je bilo još nekoliko prilika na obe strane, ali se rezultat nije mijenjao, pa je Juventus zasluženo izborio plasman među osam najboljih u Evropi.

Bh. reprezentativac Miralem Pjanić igrao je celi meč u dresu Juventusa.

Manchester City, koji je u prvoj utakmici u Švicarskoj savladao Basel rezultatom 4:0, u revanšu je poražen sa 1:2, ali je uprkos tome izborio plasman dalje.

Domaćin je poveo već u 8. minuti golom Gabriela Jesusa.

Basel je ipak uspeo izjednačiti na 1:1 golom Mohameda Elyounoussija u 17. minuti, što je bio i reuzultat prvog dela igre.

Gosti su u 71. minuti poveli sa 2:1 preko Michaela Langa, ali je City do kraja meča uspeo sačuvati visoku prednost iz prvog susreta i tako se plasirao u četvrtfinale.

Podsetimo, u utorak su među osam najboljih plasman izborili i Real Madrid i Liverpool.