Evropa liga: Fenerbahče bolji od Manchester Uniteda, Džeko predvodio Romu do pobede nad Austriom

Derbi grupe A na stadionu "Ulker" u Istanbulu večeras su igrali Fenerbahče i Manchester United, a turski tim je slavio pobedu rezultatom 2:1.

603351

Večeras su na rasporedu utakmice četvrtog kola u svih 12 grupa Evropa lige, a od dosad završenih mečeva izdvajamo pobedu Fenerbahčea nad Manchester Uniterom rezultatom 2:1 i pobjedu Rome u Beču nad Austriom rezultatom 4:2.

Derbi grupe "A" na stadionu "Ulker" u Istanbulu večeras su igrali Fenerbahče i Manchester United. Domaćin je bolje otvorio meč i već u drugoj minuti susreta poveo golom Moussa Sowa.

U izuzetno zanimljivom i dobrom meču Fenerbahče je udvostručio prednost u 59. minuti kada je gol postigao Jeremain Lens.

Pred kraj meča poraz Manchestera je golom ublažio povratnik u prvi tim Wayne Rooney.

U drugom meču grupe "A" Zorya i Fayenoord su remizirali rezultatom 1:1.

U grupi "B" Astana i Olympiacos su remizirali rezultatom 1:1, dok je APOEL Nicosia slavio minimalnu pobedu rezultatom 1:0 nas Young Boysom.

Anderlecht je u četvrtom kolu grupe "C" rezultatom 6:1 deklasirao Mainz, a Saint-Etienne je u gostima rezultatom 2:1 bio bolji od Qabale.

Maccabi je u Tel Avivu odigrao remi 0:0 sa AZ Alkmarom, dok je u istoj grupi "D" Zenit bio bolji 2:1 od Dundalka.

U grupi "E" Astra Giurgiu je remizirala 1:1 u meču protiv Viktorie iz Plzena, dok je italijanska Roma u gostima rezultatom 4:2 savladala bečku Austriu.

U pobedi Rimljana ponajbolji pojedinac je bio kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko koji je večeras postigao dva gola.

I u grupi "F" su odigrani mečevi četvrtog kola, a Athletic Bilbao je na domaćem terenu rezultatom 5:3 savladao Genk, dok je Sassuolo remizirao rezultatom 2:2 s Rapidom iz Beča.