Poslednje stanje COVID-19

Posljednji podaci na svetskom nivou o korona virusu, statistika, podaci o broju zaraženih i preminulih. Uz interaktivnu mapu možete pratiti sve detalje i trenutnu situaciju u zemljama.

* Ovo su podaci koji se redovno objavljuju od strane Univerziteta John Hopkins. Moguće da za svaku zemlju ne postoje aktuelni podaci. Podaci se ažuriraju kako zemlje objavljuju svoje zvanične podatke.
Svet
Broj zaraženih6.920.265
Preminuli400.126
Oporavljeni3.182.437
Naziv zemljeBroj zaraženihPreminuliOporavljeniAktivno zaraženi
SAD1.976.933111.723739.7241.125.486
Brazil651.98035.211302.084314.685
Rusija458.6895.725221.388231.576
Španija288.39027.1350261.255
Ujedinjeno Kraljevstvo284.86840.4650244.403
Indija246.4546.946118.592120.916
Italija234.80133.846165.07835.877
Peru187.4005.16279.214103.024
Nemačka185.5808.767168.9007.913
Iran169.4258.209132.03829.178
Turska169.2184.669135.32229.227
Francuska153.05529.11170.50453.440
Čile127.7451.54195.63130.573
Meksiko110.02613.17078.59018.266
Saudijska Arabija98.86967671.79126.402
Kanada95.0167.77353.58233.661
Pakistan93.9831.93532.58159.467
Kina83.0304.63478.32967
Katar67.1955142.52724.617
Bangladeš63.02684613.32548.855
Belgija59.0729.58016.19033.302
Belorusija47.75126323.01524.473
Holandija47.3356.011041.324
Švedska43.8874.656039.231
Južna Afrika43.43490823.08819.438
Ekvador41.5753.53420.56817.473
Ujedinjeni Arapski Emirati38.26827521.06116.932
Singapur37.5272524.55912.943
Kolumbija36.6351.14513.63821.852
Portugal34.3511.47420.80712.070
Kuvajt31.13125419.28211.595
Egipat31.1151.1668.15821.791
Švajcarska30.9561.92128.600435
Indonezija30.5141.8019.90718.806
Ukrajina26.51477711.81213.925
Poljska25.9861.15312.64112.192
Irska25.1831.67822.698807
Filipini21.3409944.44115.905
Argentina21.0376426.18014.215
Rumunija20.2901.31814.4194.553
Avganistan19.5513201.82017.411
Dominikanska Republika19.19553611.9196.740
Izrael17.75229515.0422.415
Japan17.06490714.9721.185
Austrija16.89867215.789437
Oman16.016723.45112.493
Panama15.4633709.7195.374
Bahrein14.383239.0565.304
Bolivija12.7284271.73910.562
Kazahstan12.511537.1355.323
Jermenija12.3641903.7208.454
Danska11.92458710.721616
Nigerija11.8443333.6967.815
Srbija11.74124811.056437
Južna Koreja11.71927310.531915
Irak11.0983184.9045.876
Alžir10.0506986.6312.721
Češka9.5463276.8842.335
Moldavija9.5113315.4503.730
Gana9.462443.5475.871
Norveška8.5312388.138155
Malezija8.3031176.6351.551
Maroko8.1512087.315628
Kamerun7.5992124.5872.800
Australija7.2551026.690463
Azerbejdžan7.239844.0243.131
Finska6.9643225.800842
Gvatemala6.4852161.0535.216
Honduras5.9712486775.046
Sudan5.8653471.9243.594
Tajikistan4.453482.5831.822
Senegal4.249472.5121.690
Džibuti4.169261.8152.328
Uzbekistan4.064173.268779
Gvineja4.060232.6671.370
Luksemburg4.0351103.88837
Mađarska3.9905452.2791.166
Demokratska Republika Kongo3.878825373.259
Obala Slonovače3.431361.6041.791
Nepal3.235133652.857
Tajland3.104582.97175
Gabon3.101218332.247
Grčka2.9801801.3741.426
El Salvador2.934531.2811.600
Haiti2.92450242.850
Severna Makedonija2.9151511.6401.124
Bugarska2.6681601.528980
Bosna i Hercegovina2.6061591.968479
Kenija2.600837061.811
Somalija2.289824311.776
Hrvatska2.2471042.12122
Kuba2.173831.855235
Venecuela2.145203341.791
Majot2.079251.523531
Kirgistan1.974221.360592
Etiopija1.934202811.633
Estonija1.931691.675187
Maldivi1.90187631.130
Šri Lanka1.81411891912
Island1.806101.7942
Litvanija1.705711.321313
Centralna Afrička Republika1.5705371.528
Slovačka1.528281.379121
Mali1.52390845588
Novi Zeland1.504221.4811
Slovenija1.4841091.35916
Gvineja Bisau1.368121531.203
Liban1.32029768523
Ekvatorijalna Gvineja1.306122001.094
Albanija1.23234925273
Kostarika1.22810695523
Nikaragva1.11846370702
Hong Kong1.10641.04854
Paragvaj1.09011532547
Zambija1.0897912170
Tunis1.0874997761
Letonija1.08625781280
Madagaskar1.0268212806
Južni Sudan994106978
Niger9666586338
Južni kiparski grčki sektor96018807135
Sierra Leone94648600298
Burkina Faso8885376075
Mauritanija8834369771
Andora8525174160
Čad8366967295
Urugvaj8342372190
Gruzija80813663132
Jordan7959586200
San Marino68042428210
Francuska Gvajana6391348290
Kongo 63520182433
Malta627959622
Jamajka59510385200
Uganda593082511
Kanalska Ostrva563465125
Cabo Verde5425240297
Tanzanija50921183305
Sao Tome i Principe4991268419
Togo48513240232
Reinion480141168
Jemen46911123335
Zapadna obala i Gaza464340061
Tajvan*44374297
Ruanda4202282136
Malavi409455350
Mozambik4092126281
Liberija34530185130
Mauricijus337103243
Ostrvo Men336243120
Vijetnam329030722
Crna Gora32493150
Eswatini305322181
Zimbabve265433228
Benin2613151107
Burma240615678
Libija239552182
Martinik202149890
Mongolija193071122
Farska Ostrva18701870
Gibraltar175015520
Kajmanska Ostrva16419370
Gvadelup164141446
Gvajana153127764
Comoros14126772
Brunei14121381
Bermudi141911418
Kambodža12501232
Sirija12465365
Trinidad i Tobago11781081
Bahami102115536
Aruba1013980
Monako994932
Barbados927814
Surinam911981
Angola8642161
Lihtenštajn8215526
Sveti Martin7715611
Burundi6313329
Francuska Polinezija600600
Butan4801137
Makao450450
Sveti Martin413335
Bosvana4012316
Eritreja390390
Namibija2901613
Sveti Vincent i Grenadini2601511
Gambija261214
Antigva i Barbuda263203
Timor-Leste240240
Grenada230221
Kurasao211155
Nova Kaledonija200182
Sveta Lucija190181
Belize192161
Laos190181
Fidži180180
Dominika180162
Saint Kitts i Nevis150150
Grenland130130
Folklandska Ostrva130130
Terks i Kejkos121110
Sveta Stolica120210
Sejšeli110110
Montserat111100
Zapadna Sahara9162
Britanska devičanska ostrva8170
Papua Nova Gvineja8080
Karipska Holandija7070
St.Bartelemi6060
Lesotho4022
Angvila3030
San Pjer i Mikelon1010
Solomon Islands0000
Cook Islands0000
Cocos (Keeling) Islands0000
British Indian Ocean Territory010-1
Bouvet Island0000
American Samoa0000
Antarctica0000
Christmas Island0000