Poslednje stanje COVID-19

Posljednji podaci na svetskom nivou o korona virusu, statistika, podaci o broju zaraženih i preminulih. Uz interaktivnu mapu možete pratiti sve detalje i trenutnu situaciju u zemljama.

* Ovo su podaci koji se redovno objavljuju od strane Univerziteta John Hopkins. Moguće da za svaku zemlju ne postoje aktuelni podaci. Podaci se ažuriraju kako zemlje objavljuju svoje zvanične podatke.
Svet
Broj zaraženih161.838.102
Preminuli3.358.711
Oporavljeni140.692.078
Naziv zemljeBroj zaraženihPreminuliOporavljeniAktivno zaraženi
SAD33.626.097598.54026.667.1996.360.358
Indija24.046.809262.35020.079.5993.704.860
Brazil15.436.827430.59613.979.3291.026.902
Francuska5.841.129107.2504.999.079734.800
Turska5.083.99644.0594.856.763183.174
Rusija4.913.439114.7234.527.878270.838
Ujedinjeno Kraljevstvo4.444.631127.6514.258.29858.682
Italija4.139.160123.7453.669.407346.008
Španija3.598.45279.2813.297.340221.831
Nemačka3.575.64486.2763.259.000230.368
Argentina3.242.10369.2542.891.435281.414
Kolumbija3.067.87979.7602.874.656113.463
Poljska2.845.76271.0212.584.751189.990
Iran2.722.00776.2312.179.890465.886
Meksiko2.375.115219.9011.895.483259.731
Ukrajina2.135.88647.3331.816.643271.910
Peru1.873.31665.3161.720.66587.335
Indonezija1.731.65247.7161.589.07994.857
Češka1.649.94729.8251.587.45732.665
Južna Afrika1.605.25255.0121.520.87829.362
Holandija1.583.76717.4131.346.612219.742
Kanada1.312.41424.8251.212.11475.475
Čile1.266.60127.5201.204.17634.905
Irak1.132.09215.8831.028.62787.582
Filipini1.124.72418.8211.050.64355.260
Rumunija1.069.77029.3081.020.19420.268
Švedska1.027.93414.267871.072142.595
Belgija1.026.47324.645897.904103.924
Pakistan873.22019.384780.43873.398
Portugal840.92916.999801.96121.969
Izrael839.0596.379831.888792
Mađarska795.20028.970600.461165.769
Bangladeš778.68712.076719.61946.992
Jordan722.7549.203710.4103.141
Srbija704.3986.629671.36126.408
Švajcarska677.21010.728612.47154.011
Japan658.62911.165573.91373.551
Austrija634.89310.444611.25413.195
Ujedinjeni Arapski Emirati542.1581.623522.35618.179
Liban534.9687.569492.27035.129
Maroko514.6709.091502.2053.374
Malezija458.0771.788414.70741.582
Nepal431.1914.466321.518105.207
Saudijska Arabija430.5057.122414.1399.244
Bugarska413.32017.194360.00236.124
Ekvador405.78319.442342.87843.463
Slovačka386.86812.135369.6095.124
Belorusija372.2422.671362.8066.765
Grčka371.71211.266333.89226.554
Panama369.4556.288358.3584.809
Kazahstan353.1404.017310.16838.955
Hrvatska348.1587.623332.6697.866
Azerbejdžan328.6684.742311.19812.728
Gruzija326.4414.379306.26415.798
Bolivija324.86813.345266.51245.011
Tunis324.82311.693284.75428.376
Paragvaj307.4577.427254.36045.670
Zapadna obala i Gaza303.2703.401288.89110.978
Kuvajt289.2431.674274.55413.015
Kostarika279.9263.514219.10557.307
Dominikanska Republika274.3193.560232.62538.134
Etiopija264.9603.951215.73445.275
Danska263.5142.499248.68312.332
Litvanija262.3354.071236.44221.822
Irska254.4504.937236.74712.766
Moldavija253.3865.995244.2983.093
Slovenija248.0464.308235.1068.632
Egipat242.12014.150179.26148.709
Gvatemala238.7877.832218.32112.634
Urugvaj231.9013.318201.36727.216
Honduras223.9225.89882.187135.837
Jermenija220.2174.291206.7529.174
Katar212.423522205.1606.741
Venecuela211.8382.352195.38014.106
Oman202.7132.148186.39114.174
Bosna i Hercegovina202.0038.958168.14524.900
Bahrein196.105715179.95815.432
Libija181.1793.085167.62910.465
Nigerija165.6122.066156.3877.159
Kenija164.7202.968113.24848.504
Severna Makedonija154.4945.168143.0696.257
Burma143.0043.212132.0697.723
Šri Lanka135.796892108.80226.102
Albanija131.8902.426121.1228.342
Južna Koreja130.3801.893120.3958.092
Letonija126.3782.240114.9819.157
Estonija126.3641.212117.5827.570
Alžir124.8893.35587.00334.531
Kuba120.561778113.4936.290
Norveška118.31577488.95228.589
Kirgistan99.6451.68192.7185.246
Crna Gora98.6191.55195.5441.524
Tajland96.05054862.31633.186
Uzbekistan95.82666791.3013.858
Gana93.15978390.9921.384
Zambija92.2621.26090.635367
Kina90.8154.63685.894285
Finska89.53293046.00042.602
Kamerun74.9461.15270.4973.297
El Salvador70.9152.17366.4182.324
Južni kiparski grčki sektor70.57134239.06131.168
Mozambik70.31582668.3141.175
Luksemburg68.89980665.5132.580
Avganistan63.3492.73054.6196.000
Singapur61.4533161.029393
Namibija50.73370447.7762.253
Bosvana49.04175146.2902.000
Mongolija47.54820038.3309.018
Jamajka47.02083422.76123.425
Obala Slonovače46.52029445.977249
Uganda42.57834641.971261
Maldivi41.3088727.42813.793
Senegal40.7901.12239.501167
Madagaskar39.75974537.1501.864
Zimbabve38.4911.58236.286623
Sudan34.2722.44627.9493.877
Malavi34.2001.15332.176871
Demokratska Republika Kongo30.47877526.6013.102
Malta30.47341729.867189
Australija29.95791028.861186
Angola29.69564925.6293.417
Cabo Verde27.38624324.2892.854
Ruanda25.93434224.4861.106
Gabon23.73414320.2703.321
Sirija23.5951.68219.9082.005
Gvineja22.71915120.3412.227
Reinion22.64416921.603872
Kambodža21.4991479.86711.485
Francuska Gvajana21.4331089.99511.330
Majot20.1761712.96417.041
Francuska Polinezija18.79714118.61739
Mauritanija18.76745717.999311
Eswatini18.49767117.78640
Gvadelup16.0172212.24213.554
Gvajana14.84533312.6931.819
Trinidad i Tobago14.8142569.7444.814
Somalija14.4867536.3257.408
Mali14.1495089.1234.518
Andora13.47012713.104239
Burkina Faso13.38716413.18439
Tajikistan13.3089013.2180
Haiti13.26826912.397602
Papua Nova Gvineja13.24213310.9952.114
Togo13.23812511.8341.279
Belize12.70932312.33155
Kurasao12.24411812.05274
Hong Kong11.81821011.51197
Martinik11.736909811.548
Surinam11.57222110.0341.317
Džibuti11.38915111.22117
Kongo 11.3431488.2082.987
Bahami11.0242169.967841
Aruba10.82610410.62894
Lesotho10.7783206.4274.031
Južni Sudan10.64111510.46264
Sejšeli9.184326.4132.739
Benin7.9951017.652242
Ekvatorijalna Gvineja7.6941127.279303
Nikaragva7.0861844.2252.677
Centralna Afrička Republika6.866955.1121.659
Island6.526296.42275
Jemen6.5071.2783.0032.226
Gambija5.9341755.648111
Niger5.3261924.936198
San Marino5.083904.96825
Čad4.8951724.67251
Sveta Lucija4.725754.502148
Gibraltar4.286944.1893
Burundi4.26167733.482
Sierra Leone4.096793.098919
Kanalska Ostrva4.057863.95615
Barbados3.959463.9085
Timor-Leste3.87982.0601.811
Comoros3.8601463.68826
Eritreja3.822123.639171
Gvineja Bisau3.743673.418258
Vijetnam3.740352.6571.048
Lihtenštajn2.980582.88735
Novi Zeland2.645262.60118
Monako2.490322.42830
Bermudi2.461312.222208
Terks i Kejkos2.404172.36522
Sao Tome i Principe2.320352.27015
Sveti Martin2.272272.21332
Liberija2.114851.96267
Sveti Vincent i Grenadini1.928121.764152
Sveti Martin1.773121.399362
Karipska Holandija1.590171.55815
Ostrvo Men1.590291.5556
Laos1.48214311.050
Mauricijus1.274171.130127
Butan1.26311.121141
Tajvan*1.256121.102142
Antigva i Barbuda1.240321.17929
St.Bartelemi9741462511
Farska Ostrva66916635
Kajmanska Ostrva561254613
Tanzanija50921183305
Wallis and Futuna445744394
Brunei23232209
Britanska devičanska ostrva219119325
Dominika17801762
Fidži165410952
Grenada16111600
Nova Kaledonija12405866
Angvila10908920
Folklandska Ostrva630630
Makao490490
Saint Kitts i Nevis450441
Grenland310310
Sveta Stolica2701512
San Pjer i Mikelon250250
Montserat201190
Solomon Islands200200
Zapadna Sahara10181
Vanuatu4130
Marshall Islands4040
Samoa3021
Saint Helena2020
Micronesia1010
Antarctica0000
American Samoa0000
Bouvet Island0000
Cocos (Keeling) Islands0000
Cook Islands0000
British Indian Ocean Territory010-1
Christmas Island0000