Vajza 16-vjeçare palestineze qëllohet pas shpine teksa hynte në shtëpinë e saj

Një ushtar izraelit qëlloi një vajzë 16-vjeçare në shpinë me plumb çeliku të veshur me gome pa ndonjë arsye, ndërsa ajo ishte në oborrin e shtëpisë së saj duke i zierë çaj të atit. Jana Kiswani u shtrua në spital me fraktura në shtyllën kurrizore dhe dëmtime serioze në mushkëri.