Turqia fuqizon Shqipërinë me antidronë

Kompania turke “Ulusal Harp Teknolojileri Savunma Sistemleri AŞ” nga Antalie ka eksportuar në Shqipëri armë kundër dronëve, të dizajnuar nga inxhinierët turq dhe që i ka prodhuar për Forcat e Armatosura Turke.