Turqia filloi operacionin ushtarak «Burimi i Paqes»

Forcat e Armatosura Turke (TSK) filluan të mërkurën pasdite Operacionin «Burimi i Paqes» kundër organizatave terroriste PKK/YPG dhe DAESH në veri të Sirisë.