Tronditet Franca, 3 ditë përpara zgjedhjeve

Sulmi i armatosur në një nga vendet më të frekuentuara nga turistët e vendit dhe të huaj ka ngjallur frikë tek populli. Një polic ka vdekur dhe dy të tjerë mbetën të plagosur pasi një person hapi zjarr kundër policisë dje rreth orës lokale 19:00 në Paris në Champs Elysees.