Policia gjermane i rrahu protestuesit dhe më pas i arrestoi

Mijëra njerëz u mblodhën në Berlin për të protestuar ndaj masave të qeverisë gjermane kundër koronavirusit. Në imazhet e videos policia gjermane shihet duke shkelmuar, shtyrë dhe arrestuar disa persona. Ngjarjet ndodhën pavarësisht faktit se tubime të tilla ishin të ndaluara.