Izrael – Deputeti arab uron Presidentin Erdogan për suksesin në zgjedhje, tërbohen çifutët

Mesazhi urues i deputetit Talab Abu Arar nga Lista e Bashkuar Arabe për fitoren e Presidentit Erdogan në zgjedhjet turke të 24 qershorit shkaktoi reagimin e deputetëve çifutë në Parlamentin e Izraelit (Knesset). “Përgëzoj popullin turk dhe Presidentin e Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, pavarësisht atyre që e urrejnë, për suksesin e madh të tyre në zgjedhjet e së dielës”, deklaroi ai