Bota solidarizohet me Libanin pas shpërthimit të fuqishëm në Bejrut

E gjithë bota është solidarizuar me Libanin dhe ka dërguar mesazhe ngushëllimi për popullin libanez pas shpërthimit të fuqishëm të së martës në kryeqytetin Bejrut të vendit, i cili u mori jetën të paktën 100 personave dhe la të plagosur mijëra të tjerë.