Bota reagon ndaj sulmit terrorist në Ankara

Mbrëmë në qendrën e Ankarasë, Kızılay, ndodhi një sulm terrorist i pabesë. Në ngjarje kanë humbur jetën 34 vetë dhe janë plagosur 125 të tjerë, nga të cilët 19 janë në gjendje kritike.