26 të vdekur në sulmin ndaj një kishe në Teksas

26 persona kanë vdekur dhe shumë të tjerë janë plagosur gjatë një sulmi në kishën “First Baptist Church” afër San Antonios në Teksas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA).