Turqia dhe Irani do të punojnë bashkë për stabilizimin e situatës në Jemen

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan realizoi të martën një vizitë njëditore në Iran. Në deklaratat që bëri në Teheran, Erdoan tërhoqi vëmendjen në vrasjen e qindra-mijëra njerëzve në Irak dhe Siri. “Tani duhet që të gjithë së bashku t’i japim fund kësaj gjakderdhjeje, këtyre vdekjeje”, tha Presidenti turk.Në takimin Erdoan-Ruhani u ra dakord për të bashkëpunuar mbi sigurimin e paqes dhe stabilitetit në Jemen.

Fjalët Kyçe: