Takimi Putin-Erdogan

Kryetari i Shtetit të Rusisë, Vladimir Putin të enjten erdhi për një vizitë zyrtare në Ankara për t’u takuar me Presidentin e Republikës së Turqisë, Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan). Të dy liderët biseduan për situatën në Siri, marrëdhëniet tregtare dhe rritjen e fluksit turistik.