Kampionati Evropian i Taekwondosë – Medalje e artë për Turqinë në peshën 46 kg

Sportistja turke, Rukiye Yildirim, ka fituar medaljen e artë në Kampionatin Evropian i Taekwondosë, i cili po zhvillohet në Kazan të Rusisë. Në finalen e peshës 46 kg, 26-vjeçarja Yildirim mposhti me rezultatin 28-10 holandezen Dina Pouryounes duke fituar medaljen e artë dhe titullin Kampione Evropiane.