Disa nga pikat kryesore të agjendës turke (29.08.2018)

* Ministri i Punëve të Jashtme, Mevlut Çavushollu ka kritikuar qëndrimin e ShBA-së për avionët luftarakë F-35.

* Në shtator Siria do të jetë në fokus të zhvillimeve rajonale...

* Presidenti #Erdogan do të takohet me #Putin dhe Rouhani në #Iran

* Ministri i Thesarit dhe Financave, Berat Allbajrak paralajmëron se nuk do të ketë më amnisti fiskale.

* PKK-ja merr një goditje tjetër nga forcat turke..

* Në Turqi fillon fushata më e madhe e kohërave në sektorin e banesave; çmimet ulen me 10%.