Turqia kualifikohet në çerekfinalet e Kampionatit Evropian të Volejbollit për Femra-2019

Në ndeshjen e turit të 16-të dhe të fundit për eliminatoret e Kampionatit Evropian të Volejbollit për Femra-2019 (CEV-2019) kombëtarja turke mundi Kroacinë 3-2 në sete dhe u kualifikua në çerekfinale.