Sfida e fuqishme mes Beshiktashit dhe Lyonit u zgjidh pas goditjeve të penalltive

Nga pika e bardhë e penalltive u kualifikua ndërkohë Lyon, me rezultatin 7-6, pas 16 penalltive të goditura në total, ku vendosi ajo e Gonalons.


Fjalët Kyçe: Besiktas , Beshiktash , Lyon , UEFA , penallti