Cristiano Ronaldo shpallet futbollisti më i mirë i 2016-s nga FIFA

Ylli i Real Madridit dhe Portugalisë ka fituar çmimin për futbollistin më të mirë të ndarë për herë të parë nga FIFA. Gjatë vitit të kaluar, Ronaldo shijoi suksese të jashtëzakonshme duke fituar Ligën e Kampionëve me Real Madridin dhe Kampionatin Evropian të Futbollit me kombëtaren portugeze.