Koreja e Veriut feston arritjet bërthamore

Shkencëtarët që kanë realizuar testet nukleare dhe shpërthimin më të madh bërthamor deri më sot i kanë festuar arritjet me fishekzjarrë dhe shfaqje të ndryshme në kryeqytetin e vendit Pyongyang.