Shijet e Pallatit Osman – 31 / Tarit, Sahine dhe Sherbet mjalti

Në episodin e sotëm të programit ku ne ndajmë me ju receta të mrekullueshme nga kuzhina e Pallatit Osman do t’ju çojmë në Konya. Kryekuzhinieri dhe Studiuesi i Artit të Gatimit z. Yunus Emre Akkor do të na përgatisë Tarit, Sahine dhe Sherbet mjalti.

 

Harxhet që nevojiten për këtë gatim janë:

TARIT

1 kg mish qengji me kocka

Bukë të thatë

1 pjatë kos

3 kokrra hudhra

Gjysmë tube nenexhik të freskët

Piper të zi

Kripë

1 l ujë

ËMBËLSIRA SAHINE

1 filxhan susam

4 lugë gjelle gjalpë

1 filxhan tahin

2 lugë druri mjaltë

SHERBET MJALTI

3 lugë mjaltë

1 gotë ujë të ngrohtë

4 gota ujë të ftohtë

Para se kryekuzhinieri dhe studiuesi i Artit të Gatimit, z. Yunus Emre Akkor, të na shpjegojë në video se si bëhet ky gatim, kemi dëshirë t’ju nxjerrim për një shëtitje të shkurtër virtuale në Konya.


Fjalët Kyçe: