Shijet e Pallatit Osman - 25 / Jahni me kajsi të thatë

Në episodin e sotëm të programit ku ne ndajmë me ju receta të mrekullueshme nga kuzhina e Pallatit Osman do t’ju çojmë në qytetit Bilecik, që është qyteti i themelimit dhe çlirimit të Republikës së Turqisë. Kryekuzhinieri dhe Studiuesi i Artit të Gatimit z. Yunus Emre Akkor do të na përgatisë jahni me kajsia në buzë të liqenit Pelit që ndodhet në afërsi të qytetit. 

Harxhet që nevojiten për këtë gatim janë:

Gjysmë kilogrami brinjë të qengjit

15 kokrra qepë të vogla

3 lugë gjelle gjalpë

10 kokrra kajsi të thata

5-6 kokrra karafil

1 copë kanellë

3 lugë pekmez rrushi

Kripë

Piper të zi

2 gota ujë

Para se Kryekuzhinieri dhe Studiuesi i Artit të Gatimit z. Yunus Emre Akkor të na shpjegojë në video se si bëhet ky gatim kemi dëshirë t’ju nxjerrim për një shëtitje të shkurtër virtuale në qytetin Bilecik.