Muzikali “La La Land”, 7 çmime “Globi i Artë” për 7 kandidatura

Edicioni 74. i “Globit të Artë”, mbajtur në Beverly Hills të Kalifornisë, SHBA, konfirmoi se filmi i vitit është “La La Land”, i cili dominoi spektaklin duke fituar 7 çmime për 7 nominime. Me çmime u vlerësuan edhe aktorët protagonistë të muzikalit, Emma Stone dhe Ryan Gosling.