VIDEO / Francë - Sulm me makinë ndaj xhematit para xhamisë

Drejtuesi i një makine tentoi të shtypë njerëzit e mbledhur para një xhamie në Francë. Policia franceze arriti të identifikojë dhe të ndalojë drejtuesin e automjetit. Falë barrierave para xhamisë, në këtë sulm nuk pati të lënduar. Policia bëri të ditur se është duke e hetuar rastin për sulm terrorist.