Rritet numri i viktimave të tërmetit Indonezi

Të paktën 91 vetë kanë vdekur dhe 300 të tjerë kanë mbetur të plagosur nga një tërmet me magnitudë 7 ballë, që tronditi të dielën ishullin Lombon, në Indonezinë lindore, ka konfirmuar Sutopo Purwo Nugroho, zëdhënësi i Agjencisë Kombëtare të Menaxhimit të Fatkeqësive (BNPB).