Egjipt – Aksident hekurudhor me pasojë 5 të vdekur dhe 27 të plagosur

Tre vagonë të një treni pasagjerësh janë përmbysur në qytetin Gizë të Egjiptit, ku si pasojë kanë humbur jetën 5 persona dhe janë plagosur 27 të tjerë. Ministria egjiptiane mısır tren kazasıe Punëve të Brendshme ka bërë të ditur se të plagosurit janë transferuar nëpër spitale përmes ambulancave.