Shefi i Shtabit turk dhe Komandanti i SACEUR diskutuan zhvillimet aktuale

Gjeneralët shkëmbyen mendime për zhvillimet e fundit në Aleancën e Atlantikut të Veriut (NATO).

1768115
Shefi i Shtabit turk dhe Komandanti i SACEUR diskutuan zhvillimet aktuale

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura Turke, Gjeneralarmate, Jashar Gyler (Yasar Güler) ka zhvilluar një bisedë telefonike me Komandantin Suprem të Forcave Aleate të NATO-s në Evropë (SACEUR), Gjeneralarmate Todd D. Walters.

Kjo u bë e ditur të martën nga Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura Turke.

Palët shkëmbyen mendime për zhvillimet e fundit në Aleancën e Atlantikut të Veriut (NATO).

 


Lajme të ngjashme