Presidenti serb Vuçiq sot viziton Turqinë me ftesë të Presidentit Erdogan

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq do të mbërrijë sot në Turqi me ftesë të Presidentit Recep Tayyip Erdogan.

1764165
Presidenti serb Vuçiq sot viziton Turqinë me ftesë të Presidentit Erdogan

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq do të mbërrijë sot në Turqi me ftesë të Presidentit Recep Tayyip Erdogan.

Drejtoria e Komunikimeve të Presidencës njoftoi se Erdogan dhe Vuçiq do të kryesojnë Takimin e Tretë të Këshillit të Bashkëpunimit të Nivelit të Lartë Turqi-Serbi në kryeqytetin Ankara.

Në deklaratën e Drejtorisë së Komunikimeve të Presidencës lidhur me vizitën thuhet: “Në Mbledhjen e Këshillit do të shqyrtohen të gjitha aspektet e marrëdhënieve Turqi-Serbi dhe do të diskutohen hapat që mund të ndërmerren për thellimin dhe përmirësimin e bashkëpunimit dypalësh. Gjithashtu do të ketë diskutime për zhvillimet rajonale dhe ndërkombëtare, veçanërisht në Ballkan mbi bazën e të ruajtjes së paqes dhe stabilitetit.”

 


Lajme të ngjashme