Tërmet 5.3 ballë në detin Egje

Sipas informacioneve në faqen e Presidencës së Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD), tërmeti që ndodhi në orën 14.48 në Turqi ka rënë në një thellësi prej 18.76 kilometra të detit.

1763357
Tërmet 5.3 ballë në detin Egje

Një tërmet me magnitudë 5.3 ballë ka rënë në detin Egje.

Sipas informacioneve në faqen e Departamenit të Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD), tërmeti që ndodhi në orën 14.48 në Turqi ka rënë në një thellësi prej 18.76 kilometra të detit.

Distanca nga epiqendra e tërmetit deri në rrethin Gokçeada të Çanakkalës është 125.84 kilometra, dhe distanca nga gadishulli Haldiki i Greqisë është 16.5 kilometra.

 Lajme të ngjashme