Presidenti Erdogan takohet me Ministrin e Jashtëm të Katarit, al-Thani

Presidenti Recep Tayyip Erdogan priti Ministrin e Punëve të Jashtme të Katarit, Muhammed Bin Abdurrahman al-Thani.

1762970
Presidenti Erdogan takohet me Ministrin e Jashtëm të Katarit, al-Thani

Presidenti Recep Tayyip Erdogan priti Ministrin e Punëve të Jashtme të Katarit, Muhammed Bin Abdurrahman al-Thani.

Takimi u zhvillua në Pallatin Vahdetin në Stamboll pa praninë e medias.

Në deklaratën e bërë nga Departamenti i Komunikimeve të Presidencës së Turqisë, bëhet e ditur se në takim ishin të pranishëm edhe Ministri i Punëve të Jashtme, Mevlut Çavusoglu dhe Shefi i Shërbimit Informativ Kombëtar (MIT), Hakan Fidan.

 


Lajme të ngjashme