Çavusoglu bisedon me homologun kroat për zhvillimet e fundit në rajon

Ministri i Punëve të Jashtme, Mevlut Çavusoglu ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun e tij kroat, Gordan Grlic Radman.

1762680
Çavusoglu bisedon me homologun kroat për zhvillimet e fundit në rajon

Ministri i Punëve të Jashtme, Mevlut Çavusoglu ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun e tij kroat, Gordan Grlic Radman.

Sipas informacioneve të Ministrisë, Mevlut Çavusoglu bisedoi telefonike me ministrin kroat të Punëve të Jashtme dhe Evropiane, Radman.

Në takim u bisedua për zhvillimet e fundit në rajon.Lajme të ngjashme