Erdogan dhe Reisi diskutuan marrëdhëniet dypalëshe

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) zhvilloi një bisedë telefonike me homologun e tij iranian Ibrahim Reisi.

1745003
Erdogan dhe Reisi diskutuan marrëdhëniet dypalëshe

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) zhvilloi një bisedë telefonike me homologun e tij iranian Ibrahim Reisi.

Kështu thuhet në njoftimin e Drejtorisë së Komunikimeve të Presidencës së Turqisë.

Gjatë bisedës u diskutuan çështjet lidhur me zhvillimin e marrëdhënieve dypalëshe midis Turqisë dhe Iranit.

Liderët shkëmbyen gjithashtu mendime mbi zhvillimet rajonale.Lajme të ngjashme