Artileria turke ka neutralizuar 2 terroristë në veri të Irakut

Artileria turke ka neutralizuar dy terroristë të PKK-së në zonën e operacionit antiterrorist “Kthetra-Vetëtima” në veri të Irakut, ka njoftuar te martën Ministria e Mbrojtjes Kombëtare në Twitter.

1740718
Artileria turke ka neutralizuar 2 terroristë në veri të Irakut

Lufta me terrorizmin vazhdon me vendosmëri brenda dhe jashtë vendit.

Ministria e Mbrojtjes Kombëtare ka njoftuar të martën përmes Twitter se 2 terroristë të PKK-së, vendndodhja e të cilëve ishte përcaktuar në zonën operative “Kthetra-Vetëtima” [Pençe-Şimşek], janë neutralizuar me mjete të mbështetjes me zjarr (artileri).

“Ushtari turk nuk i lë terroristët të marrin as frymë”,- është mesazhi që ka postuar Ministria.Lajme të ngjashme