Çavusoglu bisedon me homologun Osmani dhe i shpreh ngushëllimet për aksidentin e rëndë në Bullgari

Ministri i Punëve të Jashtme, Mevlut Çavusoglu zhvilloi një bisedë telefonike me Zv/kryetaren e Këshillit të Ministrave dhe ministren e Punëve të Jashtme të Bosnjë-Hercegovinës, Bisera Turkoviç.

1737531
Çavusoglu bisedon me homologun Osmani dhe i shpreh ngushëllimet për aksidentin e rëndë në Bullgari

Ministri i Punëve të Jashtme, Mevlut Çavusoglu zhvilloi një bisedë telefonike me Zv/kryetaren e Këshillit të Ministrave dhe ministren e Punëve të Jashtme të Bosnjë-Hercegovinës, Bisera Turkoviç.

Sipas deklaratës së Ministrisë së Punëve të Jashtme, Çavusoglu ka biseduar sot në telefon me Turkovic.

Në deklaratë thuhet se gjatë bisedës janë shqyrtuar zhvillimet e fundit në Ballkan.

Nga ana tjetër, ministri Çavusoglu ka zhvilluar sot një bisedë telefonike me homologun e tij të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani.

Gjatë bisedës, Çavusoglu shprehu ngushëllimet e tij për ata që humbën jetën në aksidentin e rëndë të autobusit të pasagjerëve me targa të Maqedonisë së Veriut në Bullgari.Lajme të ngjashme