Në Ankara u diskutua për situatën në Libi

Ministri i Punëve të Jashtme të Turqisë, Mevlut Çavushollu u takua në Ankara me Kryetarin e Këshillit të Lartë Shtetëror të Libisë, Halid al-Mishri.

1732124
Në Ankara u diskutua për situatën në Libi

Ministri i Jashtëm turk Mevlut Çavushollu (Mevlüt Çavuşoğlu) u takua me Kryetarin e Këshillit të Lartë Shtetëror të Libisë, Khalid al-Misri, i cili ndodhej në Ankara.

Në profilin e tij në “Twitter”, kreu i diplomacisë turke ka kujtuar se takimi i fundit me Mishrin ka ndodhur në shtator në Ankara.

“Ne diskutuam me al-Mishri situatën aktuale politike dhe zhvillimet e fundit. Dëshira e vetme e Turqisë është të mbizotërimi i stabilitetit, prosperitetit dhe paqes në Libi. Dhe për qëllim ne vazhdojmë të mbështesim vëllezërit tanë libianë”, ka shkruar Çavushollu në postimin e tij.Lajme të ngjashme