Komandot turke neutralizuan 2 terroristë në veri të Sirisë

Terroristët tentuan të depërtonin duke hapur zjarr provokues në zonën e Operacionit “Burimi i Paqes” në veri të Sirisë, njoftoi Ministria turke e Mbrojtjes.

1724988
Komandot turke neutralizuan 2 terroristë në veri të Sirisë

Në zonën e Operacionit “Burimi i Paqes” në veri të Sirisë janë neutralizuar dy pjesëtarë të YPG [krahut sirian të PKKK-së], që po përgatitnin sulme terroriste, ka bërë të ditur të martën Ministria e Mbrojtjes Kombëtare në “Twitter”.

Operacioni për neutralizimin e terroristëve është kryer nga komandot turke.

Sipas deklaratës së Ministrisë, terroristët hapën zjarr provokues dhe tentuan të depërtonin në zonën e Operacionit “Burimi i Paqes” në veri të Sirisë.

 


Lajme të ngjashme