Erdogan zhvilloi biseda telefonike me liderët e disa vendeve, shqyrtohen marrëdhëniet dypalëshe

Presidenti Recep Tayyip Erdogan zhvilloi biseda të ndara telefonike me homologët e tij të Gjeorgjisë Salome Zurabisvili, Senegalit Macky Sall, Xhibutit Ismail Omer Guelleh dhe Nigerisë Muhammed Buhari.

1689088
Erdogan zhvilloi biseda telefonike me liderët e disa vendeve, shqyrtohen marrëdhëniet dypalëshe

Presidenti Recep Tayyip Erdogan zhvilloi biseda të ndara telefonike me homologët e tij të Gjeorgjisë Salome Zurabisvili, Senegalit Macky Sall, Xhibutit Ismail Omer Guelleh dhe Nigerisë Muhammed Buhari.

Sipas deklaratës së bërë nga Drejtoria e Komunikimeve të Presidencës, Erdogan gjatë bisedës telefonike me liderët diskutoi temat për zhvillimin e marrëdhënieve dypalëshe dhe çështjet rajonale.

Erdogan falënderoi presidentët Sall, Zurabisvili, Guelleh dhe Buhari për mbështetjen e tyre në zjarret pyjore në Turqi.

 


Lajme të ngjashme