Çavusoglu dhe Borrell diskutojnë liberalizimin e vizave për qytetarët turq

Ministri i Jashtëm Mevlut Çavusoglu u takua me Përfaqësuesin e Lartë të Bashkimit Evropian (BE) për Punët e Jashtme dhe Politikën e Sigurisë Josep Borrell.

1660715
Çavusoglu dhe Borrell diskutojnë liberalizimin e vizave për qytetarët turq

Ministri i Jashtëm Mevlut Çavusoglu u takua me Përfaqësuesin e Lartë të Bashkimit Evropian (BE) për Punët e Jashtme dhe Politikën e Sigurisë Josep Borrell.

Çavusoglu tha në llogarinë e tij në Twitter se u takua me Borrell, i cili ndodhet në Antalie, për të marrë pjesë në Samitin e Procesit të Bashkëpunimit të Evropës Juglindore (SEECP) dhe Forumin e Diplomacisë së Antalias.

"Ne diskutuam çështjet e agjendës Turqi-BE, veçanërisht çështjet e përditësimit të Unionit Doganor, migrimit dhe liberalizimit të vizave", bëri të ditur shefi i diplomacisë turke Mevlut Çavusoglu.

 


Lajme të ngjashme