Delegacion turk i nivelit të lartë mbërriti në Libi

Me direktivën e presidentit turk Recep Tayyip Erdogan një delegacion i nivelit të lartë nga Turqia ka shkuar në Libi para samitit të NATO-s (në Bruksel, kryeqyteti i Belgjikës më 14 qershor).

1656696
Delegacion turk i nivelit të lartë mbërriti në Libi

Me direktivën e presidentit turk Recep Tayyip Erdogan një delegacion i nivelit të lartë nga Turqia ka shkuar në Libi para samitit të NATO-s (në Bruksel, kryeqyteti i Belgjikës më 14 qershor).

Sipas Drejtorisë së Komunikimit të Presidencës në delegacionin e drejtuar nga Ministri i Jashtëm Mevlut Çavusoglu, bëjnë pjesë ministrin e Mbrojtjes Kombëtare Hulusi Akar, ministri i Punëve të Brendshme Suleyman Soylu, Shefin e Shtabit të Përgjithshëm Yasar Guler, shefi i Agjencisë Kombëtare të Inteligjencës (MIT), Hakan Fidan, drejtori i komunikimit të Presidencës Fahrettin Altun dhe zëdhënësi i Presidencës Ibrahim Kalin.

Gjatë vizitës njëditore në Libi përpara samitit të NATO-s në Bruksel më 14 qershor do të diskutohen marrëdhëniet dypalëshe dhe do të shkëmbehen pikëpamje për çështjet rajonale.

 


Lajme të ngjashme